Zamknij

Pelikan i Zryw grają dalej

12:54, 29.09.2022 Gogo Aktualizacja: 13:12, 29.09.2022
Skomentuj Fot.: Radosław Domińczak. Fot.: Radosław Domińczak.

W środę, 28 września, odbyły się dwa spotkania 4. rundy Pucharu Polski „Etap Skierniewicki”.  Start Złaków Borowy podejmował KS Pelikan Łowicz, a SKF Zryw Wygoda mierzył się z Wolą Wolą Chojnata. Obie ekipy przechodzą do kolejnej rundy.

Łowiczanie pewnie sięgnęli po zwycięstwo wygrywając 9:0 (2:0). Występ godny zapamiętania Szymona Sołtysińskiego, który strzelił czterech bramki. Rywale pozostali bez szans, a trener Pelikana cieszy się, że obyło się bez żadnych osłabień kadrowych.

- Chcieliśmy wygrać. Strzeliliśmy kilka bramek po dobrych akcjach, wszyscy zawodnicy są zdrowi i cel został osiągnięty. Najważniejsze jest to, że wygraliśmy, a różnica bramek nie ma większego znaczenia - opowiedział Paweł Jakóbiak, trener KS Pelikan Łowicz.

Zryw Wygoda również wysoko pokonał swoich rywali. Mecz zakończył się wynikiem 8:3 (5:0), aczkolwiek niezadowolenia z drugiej połowy nie ukrywał trener Piotr Kocęba.

- Takie wyniki się zdarzają, bo niestety nie da się tak grać w piłkę jak w drugiej połowie. Pierwsza połowa wyglądała tak jak powinna wyglądać, czyli 5:0 do przerwy. Natomiast po przerwie załączyło się „orlikowe granie”. Nietrzymanie się pozycji, założeń i radosny futbol. Potem niestety kolejne gole. Trzy zdobyliśmy, trzy straciliśmy. Zespół musi wziąć pod uwagę, że to nie tylko zabawa, ale także odpowiedzialność - skomentował Piotr Kocęba, trener SKF Zryw Wygoda.

4. runda Pucharu Polski „Etap Skierniewicki”:

• LKS Start Złaków Borowy - KS Pelikan Łowicz 0:9 (0:2); br.: Radosław Kuciński 2 (11 i 69), Kacper Falkowski (13), Szymon Sołtysiński 4 (50, 62, 65 i 75), samobójcza (67) i Dawid Flaszka (63).
    Pelikan: Mateusz Wlazłowski - Maciej Wyszogrodzki (46 Dawid Flaszka), Eryk Woliński (46 Przemysław Dwórzyński), Jakub Kłąb, Artur Stawikowski - Jakub Rychlewski (46 Jakub Garnysz), Patryk Pomianowski (46 Jakub Tabor), Radosław Kuciński, Kacper Falkowski (46 Maksymilian Czeczko) - Marek Grądzki (60 Patryk Papuga), Adam Patora (46 Szymon Sołtysiński).
  • LKS Wola Wola Chojnata - SKF Zryw GrantON Wygoda 3:8 (0:5); br.: 60' Mateusz Kociszewski 2 (60 i 76) i Marcin Nowicki (74) - Piotr Gawlik (4), Krystian Rutkowski (18), Bartosz Tomaszkiewicz (26), Rafał Bogus (28), Volodymyr Molodchenko 2 (38 i 77), Kamil Augustyn (55) i Oleksandr Masolov (80).
    Zryw: Mikołaj Pietrzak - Antoni Siekiera, Tomasz Wudkiewicz (62 Bartosz Wojciechowski), Piotr Gawlik (46 Kamil Augustyn), Marcel Wnuk - Volodymyr Molodchenko, Krystian Rutkowski (62 Hubert Kania), Bartosz Wudkiewicz, Bartosz Tomaszkiewicz, Oleksandr Masolov - Rafał Bogus (46 Roman Perizhok).
  • KS Jutrzenka Drzewce - Unia Skierniewice Non-Profit sp. zoo 1:2 (0:0); br.: (75) - Kamil Sabiłło (70) i Maksym Rosinski (77).
  • LKS Orzeł Nieborów - MLKS Widok Skierniewice przełożony mecz na 5 października 2022 roku (śr) na godz. 18.00.

5. runda Pucharu Polski „Etap Skierniewicki” (2022.10.12, śr).