Przełamanie Zrywu

19:04, 03.10.2022 Gogo Aktualizacja: 19:07, 03.10.2022

W niedzielę, 2 października, odbyło się spotkanie Zrywu GrantOn Wygoda z LKS Kwiatkowice, które zakończyło się wynikiem 3:2 (1:2) dla gości. Są to pierwsze trzy punkty Zrywu w lidze po 12. spotkaniach.

Ekipa z Wygody cudownie powróciła do spotkania, gdyż do przerwy przegrywali oni 2:1. Jedynego gola w pierwszej połowie strzelił Krystian Kruk. Na drugą część spotkania goście wyszli bardziej zdeterminowani. Dobrze w nią weszli zdobywając bramkę w 59. minucie, której autorem był Wojciech Guzek.

Trener Piotr Kocęba podkreślał, że w takich spotkaniach to głowa jest najważniejsza - i miał rację, gdyż właśnie z niej gola na wagę zwycięstwa w końcówce strzelił Rafał Bogus.

Trener pochwalił podopiecznych za realizowanie planu i wolę walki: - Zasłużona wygrana, byliśmy po prostu lepsi. Po naszej stronie sytuacji podbramkowych było więcej, kulturą i jakością gry byliśmy zespołem lepszym. Ogromnie mnie cieszą trzy punkty, które zdobyliśmy, ale przede wszystkim cieszy mnie to, że zawodnicy chcą i próbują konsekwentnie realizować mój pomysł. To zwycięstwo jest nagroda za to, że robimy to, co chcemy realizować i to, co ćwiczymy w tygodniu. Chwała chłopakom za to, że udało się wyjść z wyniku 2:0 po dwudziestu czterech minutach. Pokazali ogromną determinację, bo wiemy, że często to jest w piłce decydujące o zwycięstwie, a nie to, czy ktoś jest piłkarsko lepszy. Głowa jest kluczowa.

Następny ligowy pojedynek stoczy w sobotę, 8 października, u siebie z Widzewem II Łódź. Mecz rozpocznie się o godz. 16.00.

12. kolejka Betcris IV ligi:

• LKS Kwiatkowice - SKF Zryw GrantON Wygoda 2:3 (2:1); br.: Alan Górowski (11) i Patryk Olszewski (23 karny) - Krystian Kruk (37), Wojciech Guzek (59) i Rafał Bogus (84 głową).
    Zryw: Yaroslaw Miatlitski - Krystian Rutkowski, Bartosz Wojciechowski, Kamil Augustyn, Damian Kozieł - Wojciech Guzek, Hubert Matyjas, Roman Perizhok (65 Michał Świdrowski), Igor Tomaszewski Krystian Kruk (75 Marcel Wnuk) - Rafał Bogus.
    Sędziował: Adrian Grałek (Tomaszów Mazowiecki). Żółte kartki: Michał Cichacki, Cyprian Lewandowski i Jakub Pilarz - wszyscy Kwiatkowice oraz Krystian Kruk (1) i Bartosz Wojciechowski (3) - obaj Zryw.
  • Widzew II Łódź SA - RKS Radomsko 2:0 (2:0); br.: Dawid Owczarek (24) i Daniel Mąka (45 karny).
  • UMKS Stal Niewiadów - GKS Orkan Buczek 1:4 (0:2); br.: Dawid Świątek (63) - Grzegorz Kowalski (2), Jakub  Dregiel (45+2), Dominik Cukiernik (56) i Bartłomiej Madej (86).
  • MKS Zjednoczeni Stryków - TS Sokół Aleksandrów Łódzki 2:1 (1:0); br.: Kamil Cupriak (8 karny) i Mikołaj Maschera (81) - Karol Pawlikowski (90+3)
  • ZKS Włókniarz Zelów - LKS Omega Kleszczów 0:3 (0:2); br.: Przemysław Szewczyk 2 (3 i 41) i Bartosz Pieniążek (79).
  • PKS Polonia Piotrków Trybunalski - MGUKS Pogoń Zduńska Wola 4:1 (1:0); br.: Oskar Pióro 2 (18 głową i 84), Adrian Malicki (48 głową) i Adam Gambka (82) - Patryk Skawiński (68 głową).
  • KS Sand-Bus Kutno - MGKS Skalnik Sulejów 4:0 (1:0); br.: Marcin Kacela 2 (26 i 51), Dominik Głowiński (57) i Mateusz Borcuch (63).
  • MKP Boruta Zgierz - MKS Ceramika Opoczno 2:0 (1:0); br.: Kacper Figurski (36 głową) i Karol Chmielewski (90+6).
  • WKS 1957 Wieluń - AKS SMS Łódź 0:2 (0:0); br.: Paweł Zawistowski (67 karny) i Patryk Pietrasiak (69).
  • PGE GKS Bełchatów SA - KS Jutrzenka Drzewce 7:0 (2:0); br.: Damian Warnecki 2 (32 i 50), Łukasz Wroński (45), Artur Golański 3 (54 wolny, 79 wolny i 82) i Bartłomiej Bartosiak (90).