Owocny weekend Księżaczek z rocznika 2010

18:26, 06.12.2022 Gogo Aktualizacja: 18:30, 06.12.2022

To był bardzo udany weekend dla podopiecznych trenera Bartosza Włuczyńskiego. W sobotę, 3 grudnia pokonały UKS Akademia Gortata Łódź, a w niedzielę wygrały z MUKS Widzew Łódź.

Koszykarki Księżaka-2010 mogą być z siebie zadowolone. W dwa dni zdobyły cztery punkty, wygrywając dwa mecze, w tym jeden z silnym przeciwnikiem - Akademią Marcina Gortata Łódź.

W sobotę Księżaczki przystąpiły do meczu 8. kolejki. Rywalkami były dziewczęta z Akademii Gortata. Spotkanie przebiegało pod dyktando łowiczanek, które zwycięsko wyszły ze wszystkich kwart. Z impetem rozpoczęły, bo już po pierwszej wygrywały 27:8. Wprawdzie w kolejnych rywalki zaprezentowały się dużo lepiej, ale nie zdołały zagrozić Księżaczkom w żadnej odsłonie i mecz zakończył się wynikiem 68:43. Najlepiej punktującą zawodniczką w tym spotkaniu była Aleksandra Podsędek, która zdobyła 22 punkty.

- Mecz z Gortatem był dla nas bardzo ważny, ponieważ wliczał się do dalszego etapu. Dziewczyny zagrały bardzo dobrze w obronie przez to wychodziliśmy z kontrami. Mieliśmy parę bardzo prostych błędów, ale w ogólnym rozrachunku jestem bardzo zadowolony z postawy dziewczyn - podsumował trener Bartosz Włuczyński, trener UMKS Księżak Łowicz.

W niedzielę młodziczki Księżaka rozegrały awansem mecz 9. kolejki z Widzewem Łódź.. Mimo, że spotkanie odbyło się dzień po dniu, co z pewnością miało swój wpływ na ostateczny wynik, jednak zakończyły mecz zwycięstwem 71:38. Jedynie trzecia kwarta wymknęła się łowiczankom spod kontroli i przegrały ją 9:12, w pozostałych kontrolowały grę i nie pozwoliły odebrać sobie prowadzenia, co potwierdza wysoka przewaga. Najskuteczniejszą zawodniczką była Maria Haczykowska, zdobywając 20 punktów.

- Od początku wyrobiliśmy sobie przewagę punktową i kontrolowaliśmy przebieg meczu. Najsłabsza była dla nas trzecia kwarta. Widać że dziewczyny były trochę zmęczone, ale takie błędy nie mogą nam się przydarzać, gdzie przez siedem minut trzeciej kwarty nie zdobyliśmy punktu. Najważniejsze, że w tym meczu dziewczyny mogły czasowo w miarę równo pograć - podsumował trener Bartosz Włuczyński, trener UMKS Księżak Łowicz.

Cztery punkty pozwoliły umocnić się drużynie Księżaczek-2010 na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Kolejny mecz odbędzie się dopiero 17 grudnia na wyjeździe z ŁKS KK MSMS Łódź.

8. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki młodziczek U13, grupa B:

• UMKS Księżak Łowicz - UKS Akademia Gortata Łódź 68:43 (27:8, 17:15, 12:6, 12:14)
  • Księżak-2010: Aleksandra Podsędek 22, Hannah Szymańska 16, Maria Haczykowska 9, Roksana Osadowska 6, Lena Mularska 4, Alicja Wochna-Siurek 4, Maria Wolska 3, Amelia Bolimowska 3, Iga Jabłońska 1, Aleksandra Witeczek, Maria Wrońska i Zuzanna Boguszewska.
  • Najwięcej dla MG13: Kinga Walkowska 9, Kinga Walczak 7 i Maja Pawlikowska 7.
  • MUKS Widzew Łódź - PTK Miss City Official Pabianice 57:79
  • ŁKS KK MSMS Łódź - PTK Aflofarm Pabianice przełożony na 14 grudnia 2022 roku (śr) na godz. 17.00.