Ulegli silniejszemu

11:24, 07.12.2022 Gogo Aktualizacja: 12:56, 07.12.2022

Zespół Akademii Pelikana z rocznika 2011 uległ w meczu towarzyskim drużynie Widoku-2010 Skierniewice.

Rozegrany w sobotę, 3 grudnia, sparing pomiędzy UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz a MLKS Widok-2010 Skierniewice zakończył się wynikiem 1:5 (0:2).

- Mecz z silnym rywalem, trudne warunki do gry, ponieważ boisko było zaśnieżone. Rywal miał nad nami zdecydowaną przewagę fizyczną, był o rok starszy. Na plus nasza gra w fazie otwarcia, ani razu rywal nie był w stanie skutecznie odebrać nam piłki, kiedy rozpoczynaliśmy wznowieniem od bramki. Mieliśmy problem w strefie środkowej i wysokiej - skomentował Patryk Sekuła, trener UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz.

Do przerwy łowiczanie stracili dwie bramki. Silniejszy cios otrzymali w drugiej połowie - Widok znalazł sposób, aby trzykrotnie skutecznie zaatakować. Odpowiedzią Akademii był gol Tomasza Wojciechowskiego w 55. minucie.

Przed przerwą świąteczną UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz rozegra jeszcze dwa spotkania. Pierwsze odbędzie się w najbliższy środę, 14 grudnia o godz. 17.30, a rywalem będzie MKP Boruta Zgierz.

Sparing:

• UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz - MLKS Widok-2010 Skierniewice 1:5 (0:2); br.: Tomasz Wojciechowski (55).
    Pelikan-2011: Bartosz Ciupa - Szymon Bolimowski, Szymon Urbański, Hubert Jasiński - Jakub Czaplarski, Nikodem Kostrzewa - Nikodem Plichta, Olaf Martofel, Alan Młynarski. Na zmiany wchodzili: Kryspin Zuchora, Jerzy Pietrowski i Tomasz Wojciechowski.

Sparingi:

• 2022.12.14 (śr), godz. 17.30: MKP Boruta Zgierz - UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz
  • 2022.12.17 (s): UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz - Akademia Piłkarska 81 Łódź
  • 2022.12.17 (s): Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewic w Makowie.