Dużo strzałów, mało bramek

20:45, 31.01.2023 Gogo Aktualizacja: 20:46, 31.01.2023

Skuteczność mocno zwodziła graczy Pelikana-2007 Łowicz w meczu sparingowym z MKS Ceramika Opoczno, co sprawiło, że schodzili z boiska wygrywając 2:1 (0:0).

Biało-zieloni z rocznika 2007 optycznie dobrze prezentowali się na boisku w sparingu rozegranym w niedzielę, 29 stycznia, z Ceramiką. Przeprowadzali ciekawe akcje i dominowali nad przeciwnikiem, ale nie udokumentowali tego golami. Wiele prób umieszczenia piłki w bramce kończyła się niepowodzeniem, co nie powinno się zdarzać podczas spotkań ligowych. Czasu na poprawienie skuteczności zostało jeszcze sporo i okazji do sprawdzenia się z innym rywalem również, bo przed zespołem biało-zielonych sześć meczów kontrolnych.

Do przerwy nie padła żadna bramka. Dopiero w drugiej połowie pojawiły się gole, dwa w wykonaniu graczy Pelikana i jeden Ceramiki. Mecz otworzył Dominik Nowak w 48. minucie gry, ale goście doprowadzili do remisu w 72. Dopiero w 88. minucie łowiczanom udało się wyjść na prowadzenie, do czego doprowadził Krystian Roliński.

- Mecz pod naszą kontrolą, w którym prowadziliśmy grę przez większość spotkania. Dużo sytuacji bramkowych, w których strzelamy prosto w bramkarza lub nie trafiamy w bramkę w sytuacjach, w których piłka musi wpaść do bramki. Przeciwnik zagroził nam trzy razy z kontrataku i jeden z nich zamienił na bramkę - podsumował Adam Wojda, trener MUKS Pelikan-2007 Łowicz.

Kolejny sparing MUKS Pelikan-2007 Łowicz zagra u siebie z MLKS Widok Skierniewice. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 5 lutego.

Sparing:

• MUKS Pelikan-2007 Łowicz - MKS Ceramika Opoczno 2:1 (0:0); br.: Dominik Nowak (48) i  Krystian Roliński (88) - (72).
    Pelikan-2007: Kacper Ceroń - Antoni Wolski, Rafał Ugarenko, Jakub Świdrowski, Jakub Barański - Iwo Zuchora, Dominik Nowak, Michał Pawlina - Tomasz Kochanek, Mateusz Błaszczyk, Kamil Firak. Na zmiany wchodzili: Maksymilian Mularski, Mateusz Sobieszek, Tomasz Zrazek, Krystian Roliński i Bartosz Grzegorek.

Sparingi MUKS Pelikan-2007 Łowicz:

• 2023.02.05 (n), godz. 10.00: MUKS Pelikan-2007 Łowicz - MLKS Widok Skierniewice
  • 2023.02.12 (n), godz. 12.00: MUKS Pelikan-2007 Łowicz - KS Szopen Sanniki
  • 2023.02.19 (n), godz. 10.00: MUKS Pelikan-2007 Łowicz - UKS Unia Boryszew
  • 2023.02.26 (n), godz. 10.00: MUKS Pelikan-2007 Łowicz - TS Sokół Aleksandrów Łódzki
  • 2023.03.04 (s), godz. 10.00: MUKS Pelikan-2007 Łowicz - MKS Zjednoczeni Stryków
  • 2023.03.11 (s), godz. 12.00: MUKS Pelikan-2007 Łowicz - GLKS Andreaspolia Wiśniowa Góra