Bez punktu na początek rozgrywek

19:54, 25.03.2024 Gogo Aktualizacja: 19:58, 25.03.2024

Inauguracyjne spotkanie w ramach II ligi wojewódzkiej trampkarzy zakończyło się porażką UKS Akademia Pelikan-2009 Łowicz. Łowiczanie przegrali z UKS RAP Radomsko.

Nie udał się start drużynie trenera Mateusza Miazka w rozgrywkach ligowych. UKS Akademia Pelikan-2009 Łowicz wróciła w sobotę 23 marca pokonana, przegrywając z UKS RAP Radomsko 2:5 (1:4).

Tylko pierwsze minuty gry były wyrównane. Szybko jednak kontrolę przejęli gospodarze. W 15. minucie padła pierwsza bramka w wykonaniu zespołu Akademii Pelikan-2009, której autorem był Wojciech Żyto, ale niestety na konto Radomska. Osiem minut później było już 3:0. W 25. minucie do głosu doszli łowiczanie, którzy za sprawą Jana Uczciwka zdobyli bramkę. Radość nie trwała jednak długo, bo jeszcze przed końcem pierwszej połowy gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie na 4:1.

Po przerwie gra się wyrównała. Łowiczanie szczelniej bronili swojej bramki, tracąc tylko jedną w 46. minucie, na którą odpowiedzieli golem strzelonym przez Nikodema Jasińskiego w 55. minucie. Wynik 5:2 utrzymał się do końca meczu.

- Początek spotkania bardzo wyrównany. Niestety w przeciągu 20 minut tracimy cztery bramki, w tym dwie po błędach indywidualnych i ciężko było wrócić do meczu. W drugiej połowie wyglądało to lepiej, jednak rywal zasłużenie zwyciężył. My pracujemy dalej, bo liga będzie bardzo wymagająca - mówi Mateusz Miazek, trener UKS Akademia Pelikan-2009 Łowicz.

W niedzielę 7 marca o godz. 12.30 UKS Akademia Pelikan-2009 Łowicz podejmie u siebie KS Kasztelan Żarnów w ramach meczu 2. kolejki.

1. kolejka II ligi wojewódzki trampkarzy C1:

• UKS RAP Radomsko - UKS Akademia Pelikan-2009 Łowicz 5:2 (4:1); br.: Wojciech Żyto (15 samobójcza), Igor Tkacz 2 (20 i 46 głową), Filip Półrola (23) i Igor Płomiński (38) - Jan Uczciwek (25 wolny) i Nikodem Jasiński (55).
    Pelikan-2009: Szymon Tybuś - Adrian Koper, Michał Kuciński, Jan Uczciwek, Stanisław Wachowiak - Wojciech Żyto, Kryspin Jagiełło, Kamil Moździerzewski - Nikodem Jasiński, Miłosz Skonieczny, Jakub Dudziński. Na zmiany wchodzili: Dawid Gosławski, Franciszek Uczciwek, Olaf Mucha, Gabriel Majcher i Łukasz Półkośnik.
  • KS Kasztelan Żarnów - AKS SMS II Łódź 1:0
  • UKS SMS II Łódź - KS BAF Start Łódź 4:2
  • MKS Ceramika Termofon Opoczno - GKS Bełchatów SA 2:4