Siedem goli Kopernika

12:15, 17.04.2024 Gogo Aktualizacja: 12:17, 17.04.2024
Skomentuj Fot.: LKS Kopernik Kiernozia. Fot.: LKS Kopernik Kiernozia.
reo

Bardzo udanie zaprezentowali się w wyjazdowym meczu przeciwko Macovii II Maków gracze Kopernika Kiernozia. Zespół z Kiernozi strzelił aż siedem goli i pokonał rywali 7:1 (5:0).

Po przerwie zdołali strzelić jeszcze dwa gole, tracąc tylko jednego na dziewięć minut przed końcem spotkania. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Bartek Siekiera, a oprócz niego dwa gole strzelił Mateusz Lis, a po jednym trafieniu zanotowali Dominik Kamerdyner i Łukasz Wiankowski.

Sześć goli rywalom z Oporowa zaaplikowali gracze rezerw Olimpii Chąśno. „Olimpijczycy" długo bezbramkowo remisowali, ale gdy gola „do szatni" strzelił Marcel Sierota worek z bramkami się rozwiązał. Po zmianie stron bramki dla Olimpii II zdobyli jeszcze: Sebastian Lenarczyk 2, Kacper Kwiatkowski 2 i Kamil Gać.

Pewną wygraną nad rezerwami Pogoni Bełchów odnieśli zawodnicy Orła II Nieborów 1:5 (1:2). Orzeł do wygranej poprowadził Jakub Krajewski, który strzelił trzy gole oraz Piotr Sekuła i Oliwier Boczkowski, który strzelili po jednym golu. Pogoń II stać było w tym meczu tylko na jednego gola, którego w 41. minucie strzelił Mateusz Kuchta.

Dwa gole Michała Kijańskiego zapewniły wygraną Victorii II Bielawy, która pokonała na własnym boisku Huragan Bobrowniki 2:0 (1:0).

Podziałem punktów zakończył się natomiast pojedynek Vagatu Domaniewice z Feniksem Boczki Chełmońskie. Vagat prowadził w tym meczu po bramce Daniela Gałaja z 47. minuty spotkania, ale Fenix zdołał odpowiedzieć na trzydzieści minut przed końcem. Wtedy do siatki domaniewickiej drużyny piłkę skierował Dominik Borkowski.

13. kolejka klasy B - grupa 8:

• LKS Vagat Domaniewice - LKS Fenix Boczki Chełmońskie 1:1 (0:0); br.: Daniel Gałaj (47) - Dominik Borkowski (60).
  • GKS Olimpia II Chąśno - KS Olimpia Oporów 6:0 (1:0); br.: Marcel Sierota (44), Sebastian Lenarczyk 2 (57 i 83), Kacper Kwiatkowski 2 (60 i 76) i Kamil Gać (75).
  • LZS Macovia II Maków - LKS Kopernik Kiernozia 1:7 (0:5); br.: Michał Kozieł (81) - Mateusz Lis 2 (4 i 6), Dominik Kamerdyn (13), Bartek Siekiera 3 (31, 42 i 60) i Łukasz Wiankowski (65).
  • LZS Victoria II Bielawy - LKS Huragan Bobrowniki 2:0 (0:0); br.: Michał Kijański (62) i Filip Wielkopolan (87).
  • LKS Pogoń II Bełchów - LKS Orzeł II Nieborów 1:5 (1:2); br.: Mateusz Kuchta (41) - Jakub Krajewski 3 (7, 15 i 52), Piotr Sekuła (55) i Oliwier Boczkowski (58).
    Pauza: LKS Victoria Zabostów Duży.