Lider okazał się skuteczniejszy

19:20, 04.05.2024 Gogo Aktualizacja: 20:10, 04.05.2024
Skomentuj Fot.: Mateusz Lis. Fot.: Mateusz Lis.

KS Pelikan Łowicz ponownie bez punktów. Zespół trenera Pawła Jakóbiaka poległ walcząc o ligowe punkty z GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Mimo podjętej rękawicy, nie udało się drużynie łowickiego Pelikana skutecznie stawić czoła liderowi rozgrywek, który nie bez powodu zajmuje 1. miejsce w tabeli. Biało-zieloni przegrali na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:3 (1:2).

Wygrała drużyna lepsza, to nie ulega wątpliwości, ale podopieczni trenera Jakóbiaka walczyli do końca. Nie byli faworytem tego spotkania, nie mają tak doświadczonej kadry, a do tego w szeregach brakowało Mateusza Wlazłowskiego. Wszystko to oraz kilka błędów, które zostały skutecznie wykorzystane przez gospodarzy, przełożyło się na porażkę.

- Zawinił cały zespół, bo my nie bronimy bramkarzem, nie bronimy dwoma stoperami. Coś co nam dawało punkty jeszcze niedawno, w sensie - obrona pola karnego na dobrym poziomie, ostatnio troszeczkę kuleje i na to musimy zwrócić uwagę, bo przeciwnik dochodzi do sytuacji. Po ataku szybkim, ja rozumiem, że w tej sytuacji ciężko się wybronić, ale moment, kiedy jest stały fragment, kiedy jest dośrodkowanie, kiedy jest nas mnóstwo w tym polu karnym, tutaj za mało dzisiaj z siebie daliśmy, żeby te piłki wybronić - ocenił Paweł Jakóbiak, trener KS Pelikan Łowicz.

Pierwszą bramkę Pelikan stracił w 7. minucie gry, do czego bezpośrednio przyczynił się Oleksii Zinkevych, a kolejną w 31. minucie, tym razem za sprawą Kamila Odolaka. Tuż przed gwizdkiem sędziego kończącego pierwszą połowę akcję biało-zielonych celnym strzałem zakończył Szymon Sołtysiński. Druga połowa przyniosła stratę jednej bramki, którą ponownie strzelił Odolak. Biało-zielonym nie udało się przeprowadzić akcji, która zakończyłaby się golem.

- Chcieliśmy zagrać przede wszystkim dobry mecz i go wygrać. Co do przestrzeni na boisku, uważam, że były trochę za duże i z tego wynikały problemy w pierwszej połowie, bo nie wychodziliśmy za ich dziesiątkami i mieli za dużo miejsca, otwierali się z piłkami do przodu i rozbili nam bałagan. Z tego później wynikały sytuacje dla nich, ale największym problemem ostatnio to są nasze bramki, za łatwo je tracimy. To jest coś, co musimy szybko poprawić, popracować i zwrócić uwagę, bo za łatwo je tracimy - podsumował szkoleniowiec.

Szansę na punkty KS Pelikan Łowicz będzie miał w kolejnym meczu z ŁKS 1926 Łomża, który odbędzie się w niedzielę 12 maja o godz. 12.00 w Łowiczu.

28. kolejka III ligi - grupa I:

• GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki - KS Pelikan Łowicz 3:1 (2:1); br.: Oleksii Zinkevych (7) i Kamil Odolak 2 (31 i 66) - Szymon Sołtysiński (45+1).
  • Pelikan: Kacper Skrzypek - Jakub Pawlicki (81 Bartosz Dziemidowicz), Eryk Woliński, Bartosz Winkler, Remigiusz Borkała - Jakub Garnysz, Artur Sójka, Patryk Pomianowski (46 Kamil Łojszczyk) - Maksymilian Czeczko (69 Bartosz Woder), Kacper Falkowski (57 Marek Grądzki) - Szymon Sołtysiński.
  • Sędziował: Maciej Górski (Kraków - Nowa Huta). Żółte kartki: Matheus Ceschin Diaz - Pogoń oraz Eryk Woliński (7), Kamil Łojszczyk (6), Artur Sójka (4), Paweł Jakóbiak - trener (5) i Bartosz Woder (3) - wszyscy Pelikan.
  • MKS Pilica Białobrzegi - MMKS Concordia Elbląg 0:1 (0:0); br.: João Criciúma (61).
  • MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Mławianka Mława 3:0 (2:0); br.: Patryk Kamiński (4 karny), Jacek Tkaczyk (7) i Andrii Yampol (88 karny).
  • KS Warta Sieradz - PGE GKS Bełchatów SA 2:1 (0:1); br.: Krystian Adamiak (65 głową) i Jakub Piela (87) - Łukasz Wroński (11).
  • KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA - KS Legionovia Legionowo 3:1 (2:1); br.: Bartosz Snopczyński (12), Kamil Szymczak (45+4 karny) i Adrian Ziarek (90+2) - Mateusz Szwed (15 głową).
  • Unia Skierniewice Non-Profit sp. zoo - RKP Broń 1926 Radom 3:1 (0:1); br.: Kamil Sabiłło (48), Aghwan Papikjan (74 karny) i Mykyta Wasin (90+4) - Marcin Szymczak (22).
  • MLKS Victoria Sulejówek - ZKS Olimpia Zambrów 1:3 (0:3); br.: Damian Bednarek (70) - Jakub Romanowicz (15 wolny i 27) i Andrei Trukhan (45+1 głową).
  • GKS LZS Wikielec - Jagiellonia II Białystok SSA 0:3 (0:2); br.: Dawid Polkowski (7), Alan Rybak (8) i Damian Wojdakowski (73).
  • ŁKS 1926 Łomża - Legia II Warszawa SA 3:1 (2:1); br.: Filip Karmański (6), Hubert Antkowiak (24 głową) i Kacper Wnorowski (51 samobójcza) - Adam Ryczkowski (38).