Brakowało skuteczności Pela-2011

10:18, 06.05.2024 Gogo Aktualizacja: 10:21, 06.05.2024

Niewykorzystane sytuacje się zemściły. UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz przegrał z KS Warta Sieradz.

UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz przegrał mecz 7. kolejki II ligi wojewódzkiej młodzików D1, rozegrany w sobotę 4 maja  z KS Warta Sieradz 1:3 (1:2). Jedyną bramkę w zespole biało-zielonych zdobył Szymon Bolimowski.

Gracze Pelikana-2011 bardzo dobrze weszli w mecz, niemal z marszu stwarzając groźne sytuacje pod bramką rywala, ale żadna nie została wykorzystana. Dopiero w 17. minucie Bolimowskiemu udało się oddać strzał zakończony golem. Warta szybko odpowiedziała, dwie minuty później doprowadzając do remisu za sprawą Łukasza Bratuszewskiego, a schodząc z boiska biało-zieloni przegrywali 1:2, do czego doprowadził Aleksander Jaworski.

Po przerwie skuteczność nadal nie była mocną stroną podopiecznych trenera Patryka Sekuły. Dobra gra zespołowa nie przekładała się na gole, choć determinacji biało-zielonym nie brakowało. W efekcie rywal podwyższył prowadzenie na 3:1 po rzucie karnym, którego wykonawcą był w 67. minucie Oskar Mil.

- Możemy bardzo żałować początku meczu, rozpoczynamy bardzo dobrze, bo w trzech pierwszych minutach mamy dwie dobre sytuacje, które powinniśmy wykorzystać. Po pierwszej połowie mogliśmy schodzić z kilku bramkowym prowadzeniem, niestety zawiodła skuteczność. Rywal tego dnia wykorzystał sytuacje, które miał. Trzeba pochwalić chłopców za zaangażowanie i determinację, ponieważ do samego końca walczyli o pozytywny rezultat - skomentował Patryk Sekuła, trener UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz.

Następny mecz ligowy UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz zagra z MKS Ceramika Termofon Opoczno. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 12 maja o godz. 10.00 z Łowiczu.

7. kolejka II ligi wojewódzkiej młodzików D1:

• UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz - KS Warta Sieradz 1:3 (1:2); br.: Szymon Bolimowski (17) - Łukasz Bratuszewski (19), Aleksander Jaworski (31) i Oskar Mil (67 karny).
    Pelikan-2011: Tomasz Wojciechowski - Aleksander Raróg, Aleksander Gala, Albert Janczak - Jakub Czaplarski, Nikodem Plichta - Alan Młynarski, Olaf Martofel, Ivan Oryschenko. Na zmiany wchodzili: Bartosz Ciupa - Kryspin Zuchora, Hubert Jasiński, Igor Rybus i Szymon Bolimowski.
  • AKS SMS Łódź - MKS Ceramika Termofon Opoczno 6:1
  • SAP GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra - WKS 1957 Wieluń 3:0
  • Unia Skierniewice Sp. zoo - MGUKS Pogoń Zduńska Wola (2024.05.16, cz, godz. 18.00)