„Olimpijczycy" pokonali Widok

14:30, 17.09.2024 Gogo Aktualizacja: 18:07, 17.09.2024

Zawodnicy trenera Jacka Walczaka z Olimpii Chąśno dobrze spisali się w meczu 6. kolejki klasy okręgowej. Drużyna z Chąśna po ciekawym meczu pokonała na własnym boisku Widok Skierniewice 2:1 (1:1).

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście ze Skierniewic, którzy objęli prowadzenie. Dość szybko Olimpia wyrównała za sprawą Oktawiana Andrzejczaka. W drugiej połowie meczu wygraną zapewnił środkowy obrońca Rafał Kołaczyński, który trafił do siatki w 60. minucie meczu.

- Mecz z gatunku „zdobyte trzy punktu i najlepiej o nim jak najszybciej zapomnieć”. Powinniśmy wygrać to spotkanie z 5:1, a tak naprawdę do końca drżeliśmy o wynik. Nasza indolencja strzelecka w ataku była porażająca. Nie możemy w kolejnych meczach marnować takich sytuacji jakie sobie dziś stworzyliśmy, bo może się to na nas zemścić i w konsekwencji stracić punkty - podsumował Jacek Walczak, trener GKS Olimpia Chąśno.

Olimpia po tej wygranej zajmuje wysokie 3. miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 15 punktów.

Bardzo ciekawy mecz oglądali kibice w Nieborowie, gdzie Pogoń Bełchów rywalizowała z GKS Bedlno. Gospodarze tego meczu słabo spisali się w defensywie w pierwszej odsłonie meczu. Rywale aż pięciokrotnie trafili do siatki i schodzili na przerwę z prowadzeniem 5:3: Jakub Bylewski, Jakub Niedźwiadek i Daniel Wasiak.

Po zmianie stron Mateusz Kuchta w 76. minucie strzelił czwartego gola i dał nadzieję na korzystny wynik, lecz żadna z drużyn nie potrafiła już strzelić żadnego gola.

- Bardzo słaba pierwsza polowa w naszym wykonaniu, do zapomnienia. Drugie 45. minut dużo lepsze, lecz nie udało się dogonić wyniku - opowiedział Daniel Tryngiel, trener LKS Pogoń Bełchów.

Pogoń nadal zamyka ligową tabelę z dorobkiem trzech punktów.

W kiepskich humorach z Wysokienic wracali gracze Laktozy Łyszkowice, którzy przegrali z Juvenią 2:1 (0:1).

- Mecz niewykorzystanych okazji z naszej strony, przy wyniku 1:0 powinniśmy strzelić jeszcze jednego, dwa gole, bo mieliśmy do tego świetne okazję, brakowało odpowiednich decyzji. Później daliśmy przeciwnikowi rękę w postaci głupiego karnego. Zwycięska bramkę strzelili po pięknym uderzeniu w okienko z 25 metrów, mieliśmy jeszcze okazję do wyrównania, ale dziś brakowało nam dziś „zimnej głowy” w wykończeniu - podsumował Jarosław Burzykowski, trener GLKS Laktoza Łyszkowice.

Laktoza po tej porażce spadła na siódme miejsce w tabeli. W sześciu meczu zawodnicy trenera Burzykowskiego zgromadzili 10 punktów.

6. kolejka ligi okręgowej - grupa IV:

• LKS Pogoń Bełchów - GKS Bedlno 4:5 (3:5); br.: Jakub Bylewski (25 wolny), Jakub Niedźwiadek (37), Daniel Wasiak (43) i Mateusz Kuchta (76 głową) - Bartosz Kaczor (5 głową), Mariusz Jaśkiewicz 2 (12 i 22), Sebastian Gontarek (34) i Bartłomiej Lewańczyk (41).
    Pogoń: Paweł Bober - Aleksander Bartosiewicz (46 Krystian Bolimowski), Mariusz Bakalarski, Jakub Milczarek, Krzysztof Kroć - Daniel Wasiak (70 Kacper Paczkowski) - Mateusz Kuchta (80 Jakub Wesołowski), Dawid Matyjas (65 Paweł Osóbka), Jakub Bylewski, Karol Winciorek (70 Dawid Nowak) - Jakub Niedźwiadek.
  • GKS Olimpia Chąśno - MLKS Widok Skierniewice 2:1 (1:1); br.: Oktawian Andrzejczak (19) i Rafał Kołaczyński (60) - Kamil Marciniak (10 wolny).
    Chąśno: Karol Szczepański - Rafał Kołaczyński, Dorian Nasalski, Bartłomiej Skoneczny - Piotr Rybus (46 Jakub Szczapa), Hubert Matyjas (73 Wojciech Białas), Kamil Janikowski (46 Tomasz Kochanek), Marcel Sierota (80’ Mateusz „Griz” Sierota) - Rafał Bogus, Oktawian Andrzejczak (85 Filip Kwiatkowski), Marcin Matuszewski (60 Wiktor Sierota).
  • LUKS Juvenia Wysokienice - GLKS Laktoza 1955 Łyszkowice 2:1 (0:1); br.: Kamil Kowalczyk 2 (60 karny i 80) - Bartosz Placek (20).
    Laktoza: Michał Kocemba - Damian Bednarek (70 Michał Redzisz), Patryk Karwat, Piotr Jaworski, Szymon Bryszewski - Bartosz Placek, Arata Kato (30 Antoni Waśkiewicz), Michał Bryszewski -Krystian Kruk (65 Aleksy Waśkiewicz) - Mikołaj Kuciński.