Після жорстокого вбивства, яке сталося 29 квітня в Університетській лікарні Кракова, а також численних нещодавніх актів агресії проти медичного персоналу, виникає питання, чи можуть лікарі та медсестри, які працюють в лікарні в Ґловно почуватися в безпеці.
На жаль, проблема агресії щодо медичного персоналу не є рідкістю в лікарні Ґловно. Адріан Міхалік, менеджер медичного транспорту, який також контролює нічну медичну допомогу в лікарні в Ґловно, підтверджує, що проблема агресивних пацієнтів з роками зростає. За його оцінками, у минулому такі ситуації траплялися приблизно раз на 6 місяців, а з початку цього року в лікарні в Ґловно вже сталося близько 10 небезпечних інцидентів, хоча не всі вони пов'язані з прямою небезпекою чи фізичною агресією. Часто п'яного, вульгарного пацієнта слід просто заспокоїти.
Міхалік підтверджує, що причиною зростання проблеми агресивних пацієнтів є підвищена популярність психоактивних речовин, а до лікарень часто потрапляють люди, залежні від ліків, яких вони вимагають від персоналу. Коли вони не отримують того, що їм потрібно, вони стають ще більш нервовими та починають сварки. Це призводить не лише до словесної агресії, а й до фізичної.
— Агресивна поведінка є звичайним явищем, - каже він.
У таких ситуаціях персонал намагається реагувати дуже спокійно та пояснювати пацієнту, який приймає той чи інший препарат, що в даний момент цих ліків немає в наявності. Якщо лікар прямо скаже, що не може дати ці ліки, це ще більше розлютить пацієнта та зробить його непередбачуваним.
У разі небажання приймати допомогу та нервової реакції на кожну таку спробу, персонал намагається пояснити пацієнту можливі причини та наслідки його поведінки. Як додає фельдшер з лікарні в Ґловно, таких методів не завжди достатньо. Пацієнт під впливом стимуляторів не завжди здатний це зрозуміти і часто реагує ще більшою агресією. Такі ситуації найчастіше потребують втручання охорони або поліції.
Керівник медичного транспорту наводить ситуацію з молодим чоловіком, якого каретою швидкої допомоги доставили до лікарні, куди його госпіталізували у стані алкогольного сп'яніння. Як пізніше з'ясувалося, він також перебував під впливом наркотиків. Його знайшли на тротуарі з травмою голови, і йому знадобилася медична допомога. Чоловік не погоджувався на проходження аналізів, був дуже збуджений, погрожував персоналу, також мала місце фізична агресія у формі бійки.
На місці події також були присутні співробітники поліції. У їхній присутності чоловік також не цурався агресивної поведінки, тому був недієздатним.
Ситуація тривала дуже довго і, як каже Міхалік, порушила функціонування всієї лікарні.
– У таких ситуаціях завжди задіяний майже весь персонал, – розповів він.
Парамедики у швидкій допомозі: віч-на-віч з п'яницею
Ця проблема стосується і парамедиків, які, як каже Міхалік, дуже часто перевозять особливо агресивних пацієнтів, що перебувають під впливом психоактивних речовин, до лікарень з психіатричними відділеннями. Така подорож часто займає кілька десятків хвилин на самоті в маленькій кареті швидкої допомоги, що пов'язано з великою небезпекою, коли ми маємо справу з нервовою людиною, яка перебуває в стані сп'яніння, часто під дією невідомих наркотиків. У таких ситуаціях вони змушені користуватися допомогою поліцейських, які беруть участь у перевезенні.
У таких ситуаціях також корисно, щоб у машині швидкої допомоги був присутній лікар, який має право, наприклад, вводити заспокійливі препарати або видавати картку на застосування квадриплегічної іммобілізації.
Небезпечні ситуації також виникають під час візитів до пацієнта, оскільки бригада швидкої медичної допомоги не знає, з ким матиме справу. Найчастіше це трапляється, оскільки пацієнти не часто визнають, що перебувають під впливом наркотиків чи інших психоактивних речовин.
Лікарня добре захищена?
Міхалік визнає, що персонал лікарні в Ґловно не почувається в безпеці, попри те, що заклад охороняється зовнішньою компанією. У кризових ситуаціях персонал може розраховувати на швидко реагуючу групу захисту від вторгнень, яка викликається за допомогою кнопок захисту від вторгнень.
У лікарні Ґловно вони розташовані в приймальному відділенні та в реєстратурі. Саме тут найчастіше виникають небезпечні ситуації за участі агресивних пацієнтів. У відділеннях це трапляється набагато рідше, оскільки там небезпечний пацієнт вже має картку іммобілізації, що дозволяє персоналу почуватися в безпеці.
Однак іноді трапляється, що знерухомлена людина після протверезіння виражає гнів внаслідок реакцій абстиненції, але це ситуації, з якими медична бригада здатна впоратися.
Агнешка Влодарчик
#захист, агресія, психоактивні речовини, лікар
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lowiczanin.info. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz