У четвер, 3 липня, термометри у Ловичі та околицях показували аж 34 градуси Цельсія. У такий спекотний день багато людей шукали охолодження біля води – зокрема, біля популярного гравійного водосховища в Гузні. Хоча це місце приваблює відпочивальників з різних куточків регіону, слід пам’ятати, що купання в цій водоймі формально заборонено.
Мартина та Каспер з Лодзі, незважаючи на наявність інших водосховищ ближче, приїхали до Гузні неподалік Ловича вже втретє цього сезону. Як вони пояснюють, їх зачарувала чистота води та околиці водосховища. Однак їм бракує базової інфраструктури – туалету та пункту харчування. Вони вважають, що за такого великого інтересу варто було б подумати про створення тут легальної зони для купання.
Пані Віолетта та її донька Зузя приїхали з гміни Лишковіце. Їх підбадьорювала погода, а також святкування дня народження пані Віолетти. Цього сезону вони вперше в Гузні, але й у попередні роки тут були часто. Іноді вони також їздять до водосховища Задембе у Скерневіце, але Гузня набагато ближче і – як вони кажуть – «тут затишно». Однак вони помічають відсутність сміттєвих баків, шезлонгів і, перш за все, рятувальника, чию присутність вони вважають надзвичайно важливою. Пані Віолетта згадує трагічні події з минулого та зазначає, що безпека має бути пріоритетом, якщо це місце стане офіційною зоною для купання.
Більшість наших респондентів стверджують, що проблема полягає в якості води у водосховищах, розташованих поблизу їхніх міст. Вони сказали, що в багатьох місцях вода каламутна, а іноді навіть… смердить. Тому вони воліють подолати зайві кілометри, щоб відпочити біля води в Гузні, де, на їхню думку, якість води однозначно краща.
Пляжники проти сміття
Ще однією великою проблемою, яку згадали майже всі респонденти, є сміття. Дехто, як-от пан Анджей з гміни Доманевіци, який приїжджає сюди регулярно, зазначає, що варто було б подумати про підтримання порядку на цій території. Відвідувачі з Сохачева, Войтек та Патрик, більш прямолінійні – на їхню думку, люди, які засмічують цю територію, поводяться як тварини.
Мер гміни Лович, Кшиштоф Ігельський, зазначає, що територія навколо водосховища належить до Державних лісів. Тому місцева влада не може самостійно інвестувати в її пристосування для рекреаційних цілей. Він також не приховує, що такої ініціативи немає, бо не хоче брати на себе відповідальність за будь-які трагедії біля води (а таке траплялися в минулому). Додатковою перешкодою є нерівне, небезпечне дно, яке було б важко належним чином убезпечити. Вартість перетворення кар'єру на легальну зону для купання була б величезною – з будівництвом інфраструктури, працевлаштуванням рятувальників та отриманням відповідних дозволів. Гміна таких дій не планує.
Мер зазначає, що найбільшою проблемою, з якою стикається ця територія, є відходи. Навіть попри те, що гміна – хоч і не зобов’язана цього робити – встановила контейнери (один у Домбковіцах та два в Гузні), ліс все ще засмічений, а в контейнерах знаходяться не лише відходи від пікніків, а й будівельні відходи (шини, гіпсокартон, килими).
#пляж, зона для купання, дозвіл, відходи, гміна
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz