Zamknij

Цього року розпочнеться будівництво довгого тунелю для швидкісної залізниці

22:19, 14.07.2025 Aktualizacja: 22:21, 14.07.2025
Skomentuj

Компанія «Центральний комунікаційний порт» (CPK) підписала контракт на будівництво тунелю під Лодзю. Контракт, який включає будівництво тунелю для швидкісної залізниці довжиною 4,6 км та шириною 14 метрів, виконуватиме будівельна компанія PORR. Його вартість становить приблизно 2,2 мільярда злотих брутто.
Проєкт є ключовою ділянкою залізничної лінії № 85, залізниці «Y», яка до 2032 року з’єднає Варшаву та аеропорт CPK з Лодзю, а у 2035 році дозволить запустити найшвидше швидкісне залізничне сполучення з Вроцлавом та Познанню. Маршрут цієї колії пролягає через наш регіон, приблизно вздовж автомагістралі А2, від Болімова, через район навколо Дзежгувка, потім Лишковіце, до Дмосіна, звідки вона підходить до Лодзі.
«Підписання контракту на будівництво тунелю під Лодзю доводить, що інвестиційна програма CPK послідовно реалізується відповідно до прийнятого графіка. Водночас я хотів би наголосити, що це важливий елемент інфраструктури, що розвивається, який надасть величезний поштовх розвитку Лодзького регіону та його економічного та соціального потенціалу», – підкреслив Мацей Ласек, урядовий уповноважений CPK.
«Тунель далекого сполучення в Лодзі, ключовий елемент лінії «Y», забезпечить ефективне проходження швидкісних поїздів під самим центром Лодзі, що призведе до зменшення часу подорожі між Варшавою, Серадзю, Вроцлавом та Познанню». Будівництво CPK у Лодзі тісно координується з поточним будівництвом агломераційного тунелю PKP PLK, що покращить сполучення між районами міста», - наголошує Пйотр Малепшак, державний секретар Міністерства інфраструктури.

В середньому 30 метрів під землею
Сам тунель має вирішальне значення для руху високошвидкісних поїздів з Лодзі в напрямку Познані та Вроцлава. Він матиме діаметр 14 метрів і довжину 4,6 км. Це буде найдовший і найбільший за діаметром залізничний тунель, прокладений в одній секції за допомогою механізованого тунелю з прокладанням вантажів у Польщі. Поїзди проходитимуть через центр міста на глибині від 25 до 35 метрів.
«Тунель високошвидкісної залізниці під Лодзю є частиною нової залізничної лінії, яка, як і вся інфраструктура CPK, відповідає стандартам подвійного використання, тобто її можна використовувати як для цивільних, так і для військових цілей. Лінії високошвидкісної залізниці, аеропорт CPK та дорожня система, що будується, будуються відповідно до стандартів безпеки, встановлених польським урядом та Європейським Союзом». «Майбутній CPK стане вирішальним елементом системи стійкості Польщі в кризових ситуаціях», – сказав доктор Філіп Черніцький, президент правління CPK. PORR матиме чотири роки з моменту підписання контракту на завершення проєкту.
«Наша команда складається з досвідчених інженерів, які не лише розуміють передові технології, але й можуть ефективно впроваджувати їх у щільному міському середовищі, а також у геологічно складній місцевості. І саме з цими викликами ми зіткнемося під час цього проєкту». «Я вважаю, що наша експертиза та культура інженерної точності й відповідальності гарантують ефективну, безпечну та своєчасну реалізацію цього проєкту», – сказав Пйотр Кледзік, президент правління PORR.
Тунель є частиною нової залізничної лінії, яка, як і вся інфраструктура CPK, відповідає стандартам подвійного використання: цивільного та військового.
Будівництво тунелю розпочнеться вже цього року. На першому етапі підрядник підготує детальну проєктну документацію та організує приміщення для прохідницької машини. Роботи розпочнуться на пусковому котловані «Реткіня», що прямує до видобувного котловану «Фабрична», а самі земляні роботи розпочнуться в четвертому кварталі 2026 року.
«У PORR ми збудували десятки кілометрів тунелів по всій Європі. Серед них найдовший, приблизно 2300 метрів, неміцький тунель, прокладений крізь скелю, розташований у Нижній Сілезії, та тунель під протокою Свіна у Свіноуйсті». «Ми раді, що з будівництвом Лодзької ділянки швидкісної залізниці ми можемо розпочати ще один не менш захопливий та вимогливий тунельний проєкт», – сказав Кшиштоф Ласковскі, член правління PORR.

З думками про розвиток міста
Щоб мінімізувати вплив тунельних робіт на існуючу міську забудову, було впроваджено геотехнічні підсилення для зменшення потенційного осідання ґрунту, а також заходи захисту конструкцій для підвищення стійкості та безпеки будівель. Крім того, будівлі вздовж маршруту тунелю будуть охоплені системою геодезичного моніторингу, що дозволить систематично збирати інформацію про будівельну діяльність під час спорудження тунелю.
Наразі тривають роботи з проведення додаткових оцінок технічного стану існуючих будівель вздовж маршруту проходки тунелю Швидкісної залізниці в Лодзі. Будівельники-інспектори завершать документацію щодо поточного технічного стану будівель, включаючи перевірку несучої здатності, стійкості та безпеки конструкцій.
Тунель CPK у Лодзі – це другий проєкт такого роду в місті. На відміну від тунелю «через місто», який будує PKP PLK (обидві інвестиції є узгодженими), він буде призначений переважно для поїздів далекого сполучення, в першу чергу для швидкісних поїздів. У межах міста швидкісні поїзди зупинятимуться на станції Лодзь Фабрична.

Агнешка Антосевич
[email protected]

#потяг, тунель, Лодзь, будівництво, міська забудова, брутто 
 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%