Syntex Księżak zwycięża w meczu na szczycie

22:31, 22.10.2017 Gogo Aktualizacja: 22:31, 22.10.2017
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński Fot.: Paweł A. Doliński

Po zaciętej rywalizacji Syntex Księżak wygrywa mecz 6. kolejki II ligi koszykówki, w którym zmierzył się z AZS UJK Kielce. To cenne zwycięstwo, bo o wygraną walczyły dwa pierwsze zespoły tabeli.

Początek spotkania był dość wyrównany. Podopieczni trenera Roberta Kucharka dobrze radzili sobie w ataku, jednak zupełnie zawodzili w defensywie. W drugiej kwarcie udało im się odskoczyć od przeciwnika na dziesięć punktów. Niestety przez fatalną serię błędów łowiczan zawodnicy AZSu szybko zaczęli nadrabiać straty. Na przerwę łowiczanie schodzili jeszcze z pięciopunktową przewagą, jednak goście nie zwalniali tempa i w trzeciej kwarcie tablica wyników pokazywała rezultat 63:69 dla gości.

Bohaterem meczu został Michał Kucharski, który na boisku pojawił się pod koniec trzeciej kwarty i odmienił losy spotkania. Zagrał fantastycznie w obronie, notując na swoim koncie sześć zbiórek, i dołożył sześć cennych oczek do wyniku Syntex Księżaka. Bardzo dobrze w spotkaniu zaprezentowali się też Damian Tokarski, który zanotował na swoim koncie osiemnaście punktów, oraz Piotr Łucka, który zdobył piętnaście oczek, wszystkie z rzutów za trzy punkty. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 94:90, dzięki czemu Syntex Księżak utrzymuje fotel lidera klasyfikacji.

- Mamy trochę czasu, żeby popracować nad obroną, która szwankuje. Dla kibica mecz był super, a nas najbardziej cieszy wygrana - ocenił po meczu trener Kucharek.

6. kolejka II ligi koszykówki męskiej - klasa B:
Syntex Księżak Łowicz - AZS UJK Kielce 94:90 (25:20, 27:27, 22:29, 20:14)
Syntex: Damian Tokarski 18 (2x3), Piotr Łucka 15 (5x3), Karol Dębski 11, Bartosz Włuczyński 10 (2x3) i Maciej Cukierda 8 oraz Daniel Nieporęcki 20 (3x3), Michał Kucharski 6 i Bartłomiej Bojko 5.
Najwięcej dla AZS: Karol Majchrzak 24 (4x3) i Maciej Szewczyk 17 (1x3).
Sędziowali: Tomasz Seferyński (Warszawa) i Damian Wiaderny (Łódź). Komisarz: Wacław Woźniewski (Łódź).

KS Rosa-Sport III Radom - ZKS Stal Stalowa Wola 83:86
PKK Żubry Białystok - MUKS Hutnik Warszawa 85:93
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - TBV Start II Lublin 115:75
KK Legia II Warszawa - OKK Sokół Ostrów Mazowiecka 65:94
AZS UMCS Lublin - ŁKS AZS UŁ SG Łódź 80:85
Pauza: Dziki Warszawa.

1. Syntex Księżak Łowicz (1) 6 11 505-418
2. ŁKS AZS UŁ SG Łódź (3) 6 10 446-413