Zamknij

Rzutem na taśmę wygrał Orzeł Nieborów

19:17, 17.10.2020 | Gogo
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński.

Mogą być z siebie zadowoleni podopieczni trenera Dawida Ługowskiego za postawę w meczu 14. kolejki IV ligi. W rozegranym w sobotę, 17 października, spotkaniu LKS Orzeł Nieborów  pokonał GKS Orkan Buczek 3:2 (1:1).

To był mecz, który z pewnością zapewniłby kibicom Orła wiele pozytywnych emocji. Niestety, zgodnie z ostatnimi zaleceniami z powodu pandemii, odbywał się bez udziału publiczności.

Orzeł szybko stracił bramkę, bo już w 10. minucie Orkan przeprowadził udaną akcję zakończoną umieszczeniem piłki w siatce Cristiana Vesy. Strata nie położyła się jednak cieniem na drużynę gospodarzy, wręcz przeciwnie, Orzeł  podejmował kolejne próby przeprowadzenia skutecznej szarży, aby doprowadzić do remisu. Udało się w 35. minucie po rzucie karnym wykonanym przez Bartosza Placka. Rezultat 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie walka rozpoczęła się od początku. W 73. minucie goście ponownie objęli prowadzenie, ale odpowiedzią Orła była bramka zdobyta przez Michała Świdrowskiego już dziewięć minut później. Remis ponownie pozwolił uwierzyć, że jest szansa na zwycięstwo, gdy walczyć będą do końca. Ostatecznie wynik ustalił Mateusz Paczkowski strzelając gola wagi trzech punktów w  91. minucie gry, przerywając jednocześnie pasmo porażek Orła.

Zadowolenia z osiągniętego wyniku nie krył Dawid Ługowski, trener Orła Nieborów: - Można powiedzieć, że to zwycięstwo w ostatnim meczu z cyklu tych bardzo trudnych, bo graliśmy pięć meczów z zespołami z czołówki tabeli. Dzisiaj wygraliśmy i dzisiaj stało się też to, co chłopakom powtarzałem od pewnego czasu, że życie zatacza koło i to co dostaliśmy w 90. minutach w Sieradzu i z ŁKS, dzisiaj my wywalczyliśmy w samej końcówce. Wygraliśmy strzelając bramkę w 90. minucie. I chwała za to chłopakom, bo to praca całego zespołu, i tych, co rozpoczęli mecz, i tych, co później weszli na boisko. Za to, że nie załamali się po bramce, którą straciliśmy w trochę pechowych okolicznościach, bo wyleciała bramkarzowi piłka z rąk i strzelili nam gola, że walczyliśmy do końca, że graliśmy w piłkę i ostatecznie strzeliliśmy dwie bramki. Dla nas to bardzo dobre zwycięstwo, w bardzo dobrym czasie, po tych meczach, w których traciliśmy bramki. Zespół na pewno odżyje i przed ostatnimi pięcioma meczami złapiemy trochę życia. Jeszcze raz chwała zawodnikom za wolę walki, za ambicję, za to, że chcieliśmy wygrać i wygraliśmy też piłkarsko.

14. kolejka IV ligi:

• LKS Orzeł Nieborów - GKS Orkan Buczek 3:2 (1:1); br.: Bartosz Placek (35 karny), Michał Świdrowski (82) i Mateusz Paczkowski (90+1) - (10) i (73).
    Orzeł: Cristian Vesa - Jakub Niedźwiadek (75 Hubert Włodarczyk), Bartłomiej Tkacz, Mateusz Sobociński, Bartłomiej Krupa - Wiktor Stępień (80 Mateusz Paczkowski), Michał Świdrowski - Volodymyr Molodchenko (80 Michał Redzisz), Mateusz Bartosiewicz (60 Jan Haczykowski), Karol Kruk - Bartosz Placek.
    Sędziował: Wojciech Aleksandrowicz (Piotrków Trybunalski). Żółte kartki: Bartłomiej Krupa (1), Mateusz Sobociński (2), Jan Haczykowski (4), Michał Redzisz (2), Piotr Sekuła (2) i Karol Kruk (5) - wszyscy Orzeł oraz Patryk Niciak i Mateusz Orski - obaj Orkan.
  • PKS Polonia Piotrków Trybunalski - MKS Zjednoczeni Stryków 1:0 (0:0); br.: Tomasz Bąkowicz (67).
  • KS Stal Głowno - KS Warta Sieradz 0:2 (0:1); br.: Wiktor Płaneta (10) i Adam Patora (69).
  • LKS Ceramika Opoczno - ZKS Włókniarz Zelów 0:1 (0:0); br.: Błażej Kaliski (49).
  • LKS Keeza Termy Ner Poddębice - GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra 3:2 (0:1); br.: Rafał Kuchciak (32), Jakub Owczarek (39 karny) i Jarosław Szymczak (64) - Przemysław Wilk (13) i Sebastian Radzio (69).
  • KS Warta Działoszyn - ŁKS II Łódź SA 3:3 (1:1); br.: (5), Mateusz Mielczarek (31) i Oskar Korbela (47) - Adam Król (21), Aleksander Ślęzak (53) i Michał Karlikowski (64).
  • MGKS Skalnik Sulejów - KS Jutrzenka Drzewce 3:0 (2:0); br.: Marcin Frontczak (11 samobójcza), Łukasz Smolarczyk (42) i Arkadiusz Noga (68).
  • MGUKS Pogoń Zduńska Wola - MKP Boruta Zgierz 3:3 (2:1); br.: Rafał Porada (3), Bartłomiej Sobczak (21) i Mateusz Broź (58) - Patryk Pietrasiak (31 karny), Kamil Andrysiak (59) i Oleksii Naidyshak (81).
  • LKS Kwiatkowice - LKS Czarni Rząśnia 9:1 (3:1); br.: Dominik Woźniak 4 (11, 39, 52 i 64), Jardel Muniz Cruz (29), Witold Kubiak (74), Dawid Kępniak (85), Szymon Andrzejewski (87) i Michał Bogdan (90) - Paweł  Majchrowski (34).
  • MKS Jutrzenka Warta - LKS Omega Kleszczów 2:4 (1:2); br.: Krystian Smolarek (20) i Piotr Burski (81) - Bartłomiej Zieliński (41), Krzysztof Michalak (43), Robert Tomesz (57) i Krzysztof Kowalski (80 karny).