Zamknij

Orzeł nie podjął walki?

09:44, 25.10.2020 Gogo Aktualizacja: 10:37, 25.10.2020
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński. Fot.: Paweł A. Doliński.

Z pewnością nie takiego przebiegu meczu spodziewali się podopieczni trenera Dawida Ługowskiego. GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra wysoko postawiła poprzeczkę, a LKS Orzeł Nieborów nie podjął walki i przegrał na wyjeździe 1:4 (0:1).

Orzeł pojechał na spotkanie z Andrespolią w roli faworyta, bo nie spodziewał się, że stojący niżej o pięć miejsc w ligowej tabeli zespół z Wiśniowej Góry może postawić tak trudne warunki gry. Jeszcze w pierwszej połowie sytuacja nie wyglądała bardzo groźnie. Graczom Orła już zdarzało się tracić bramkę, ale wpływało to na nich raczej mobilizująco, jak na przykład w ostatnim meczu z Orkanem. I przez chwilę wydawało się, że wszystko zmierza w tym właśnie kierunku, bo w 51. minucie Mateusz Sobociński doprowadził do remisu. Niestety, w 55. minucie niespodziewany karny spowodował, że z drużyny Orła „zeszło powietrze”, a w 76. minucie kolejna niekorzystna decyzja sędziego  sprawiła, że zabrakło woli walki i gospodarze bez większych problemów zdobyli dwie kolejne bramki, kończąc mecz wynikiem 4:1.

- Zawodnicy nie podjęli walki. Wyszli z szatni, myśląc, że mają trzy punkty w kieszeni… - ocenił Tomasz Wierzbicki, kierownik drużyny Orła Nieborów.

15. kolejka IV ligi:

• GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra - LKS Orzeł Nieborów 4:1 (1:0); br.: Bartłomiej Krupa (7 samobójcza), Sebastian Radzio 2 (55 karny i 79) i Kacper Kosior (76) - Mateusz Sobociński (51).
    Orzeł: Cristian Vesa - Jakub Niedźwiadek (70 Łukasz Sekuła), Bartłomiej Tkacz, Mateusz Sobociński, Bartłomiej Krupa - Wiktor Stępień (70 Michał Redzisz), Mateusz Paczkowski (55 Mateusz Bartosiewicz) - Bartosz Placek, Michał Świdrowski, Karol Kruk (55 Daniel Wasiak, 65 Volodymyr Molodchenko) - Mikołaj Kamańczyk (75 Hubert Włodarczyk).
    Sędziował: Mateusz Kowalski (Piotrków Trybunalski). Żółte kartki: Krzysztof Skawiński, Maciej Kopa i Sebastian Radzio - wszyscy Andrespolia.
  • ŁKS II Łódź SA - KS Stal Głowno 2:0 (1:0); br.: Aleksander Ślęzak 2 (24 karny i 53 karny).
  • LKS Omega Kleszczów - LKS Kwiatkowice 1:1 (0:0); br.: Paweł Kowalski (90+3) - Dawid Kępniak (90+2).
  • PKS Polonia Piotrków Trybunalski - KS Warta Działoszyn 2:2 (0:0); br.: Kamil Kubiak (52) i Patryk Kwaśniczko (84) - (61) i (90 karny).
  • MGUKS Pogoń Zduńska Wola - MKS Jutrzenka Warta 3:1 (1:0); br.: Bartłomiej Sobczak (21), Paweł Lipski (56) i Patryk Sławiński (65) - Piotr Burski (72).
  • KS Warta Sieradz - MKP Boruta Zgierz 1:0 (0:0); br.: Adama Patora (89).
  • KS Jutrzenka Drzewce - LKS Ceramika Opoczno (n, godz. 12.00)
  • GKS Orkan Buczek - MKS Zjednoczeni Stryków (n, godz. 14.00)
  • ZKS Włókniarz Zelów - LKS Keeza Termy Ner Poddębice przełożony na 4 listopada 2020 roku (s).
  • LKS Czarni Rząśnia - MGKS Skalnik Sulejów przełożony na 21 listopada 2020 roku (s) na godz. 14.00.