Pelikan II nadal musi pracować nad skutecznością

16:48, 22.02.2021 Gogo Aktualizacja: 16:49, 22.02.2021

Po raz kolejny KS Pelikan II Łowicz zakończył sparing porażką. W rozegranym w niedzielę, 21 lutego, meczu zespół trenera Pawła Kutkowskiego przegrał z GKS Bedlno 1:2 (1:1).

Zespół Pelikana przegrał z Bedlnem, ale gra wyglądała już zdecydowanie lepiej niż tydzień temu ze Startem Brzeziny. Biało-zielonym nie udało się zdobyć żadnej bramki z akcji, bo jedyny gol padł po rzucie karnym  wykonanym przez Marcela Frątczaka w 30 minucie.

Już osiem minut później goście doprowadzili do remisu i wynikiem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa spotkania, a w 65. minucie rywal strzelił zwycięską bramkę, jednak trener Paweł Kutkowski dostrzega poprawę w jakości występu swoich podopiecznych: - Pomimo porażki jestem zadowolony ze sparingu. Jeszcze trochę brakuje skuteczności, ale będziemy nad tym pracować. Natomiast w porównaniu do poprzedniego tygodnia już widać, że ciężkie tygodnie puściły, nogi są u zawodników coraz lżejsze, widać większą świeżość w graniu, w poruszaniu się po boisku, dlatego jestem zadowolony.

- Musimy jednak nadal pracować nad skutecznością, bo dzisiaj mieliśmy kilka sytuacji, ale żadnej nie wykorzystaliśmy. Natomiast pozytywnie odbieram ten sparing, bo wszystko idzie w dobrym kierunku - ocenił Paweł Kutkowski, trener KS Pelikan II Łowicz.

Sparing:

• KS Pelikan II Łowicz - GKS Bedlno 1:2 (1:1); br.: Marcel Frątczak (30 karny) - Michał Wiśniewski 2 (38 i 65).
    Pelikan II: Mikołaj Pietrzak (46 Radosław Chrząszcz) - zawodnik testowany nr 1, Damian Górowski, Dawid Konikowski, Fabian Pliszka - Mateusz Kardas, Jonatan Politowicz (46 zawodnik testowany nr 3)- Antoni Knera (46 Mateusz Motyl), Paweł Graczyk, zawodnik testowany nr 2 (46 Jakub Firak) - Marcel Frątczak (46 Kacper Stępięń).

Sparingi KS Pelikan II Łowicz:

• 2021.02.28 (n), godz. 11.30: KS Pelikan II Łowicz - LZS Macovia Maków (sztuczne)
  • 2021.03.07 (n), godz. 11.30: KS Pelikan II Łowicz - MKS Błękitni Gąbin (sztuczne)