Nareszcie sukces - Pelikan pokonał Kutno

18:19, 17.04.2021 Gogo Aktualizacja: 15:28, 18.04.2021
Skomentuj Fot.: Radosław Domińczak. Fot.: Radosław Domińczak.

Niezwykle emocjonujący przebieg miał mecz 24. kolejki III ligi pomiędzy KS Sand-Bus Kutno a KS Pelikan Łowicz. Po dziewięćdziesięciu minutach gry zwycięsko z niej wyszli biało-zieloni, pokonując gospodarzy 2:1 (1:1).

Emocje towarzyszyły wszystkim śledzącym losy tego spotkania do ostatnich sekund, kilkakrotnie przyczyniając się do szybszego bicia serca. Dopiero wraz z gwizdkiem sędziego kończącym mecz, napięcie spadło, a radości nie kryli racze Pelikana, którzy zdobyli w Kutnie komplet punktów pod wodzą nowego szkoleniowca - Piotra Gawlika. Niemożliwe okazało się faktem.

Łowiczanie jechali na mecz mocno zmotywowani, mając nadzieję na przerwanie niepowodzeń w rundzie wiosennej. Okazali się waleczni  i mocno zdeterminowani, co pomogło w osiągnięciu zwycięstwa, mimo, że w zespole nadal nie zagrał Jakub Bylewski, ani Maciej Wyszogrodzki

Pierwszą bramkę biało-zieloni zdobyli bardzo szybko, bo już w 4. minucie skuteczny strzał wyprowadzający Pelikan na prowadzenie oddał Piotr Piekarski. Chwile później pojawiła sie druga dogodna sytuacja, po ładnej grupowej współpracy. Dynamiczna walka na boisku przez kolejne 43 minuty nie wpłynęła na zmianę wyniku i wszystko wskazywało na to, że pierwsza połowa zakończy się rezultatem 0:1, ale w doliczonym już czasie gry Kamil Sadziński doprowadził do remisu.

Po przerwie walka o punkty rozpoczęła się od początku. I znów Pelikan szybko wyszedł na prowadzenie, bo na drugą bramkę potrzebował tylko jednej minuty od wyjścia na boisko. Szybka kontra biało-zielonych i Krystian Białas wykorzystał sytuację, aby wprowadzić piłkę do bramki gospodarzy. Kolejna okazja pojawiła się w 75. minucie, ale tym razem nie udało jej wykorzystać. Gorąco zrobiło się za to w ostatnich minutach gry pod bramką biało-zielonych, gdy do piłki wyskoczył Eryk Niemira i zderzył się z jednym z piłkarzy gospodarzy. Ale sędzia nie podyktował rzutu karnego i wznowił grę. Chwilę później Kutno stanęło przed kolejną szansą na wyrównanie wyniku. Jednak tym razem reakcja golkipera Pelikana była zdecydowana i skuteczna, co uchroniło biało-zielonych od straty punktu.

- Bardzo dobra praca zespołu w dzisiejszym meczu. Chłopaki w pełni zrealizowali założenia taktyczne, dali z siebie 100% i jako sztab jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Jeżeli chodzi o faul bramkarza, to ocenę sytuacji pozostawiam trenerowi bramkarzy, ale z naszej perspektywy nasz bramkarz był pierwszy przy piłce i nie było mowy o faulu, a jeżeli był to tylko na bramkarzu. Przed nami kolejny mecz z Błonianką, na który również jedziemy z celem wygrania - ocenił  Maciej Grzegory, asystent trenera KS Pelikan Łowicz.

24. kolejka III ligi - grupa I - spadkowa:

• KS Sand-Bus Kutno - KS Pelikan Łowicz 1:2 (1:1); br.: Kamil Sadziński (45+2) - Piotr Piekarski (4) i Krystian Białas (46).
    Pelikan: Eryk Niemira - Damian Kozieł, Grzegorz Wawrzyński, Piotr Tkacz, Michał Żółtowski - Patryk Pomianowski, Piotr Piekarski (88 Krystian Rutkowski) - Dawid Kieplin (71 Bartłomiej Lisowski), Kuba Wardzyński, Tomasz Kolus - Krystian Białas (62 Krystian Kruk).
    Sędziował: Dawid Wiśniewski (Dobre Miasto). Żółte kartki: Bartosz Bujalski, Jakub Świątek i Kamil Kacela - wszyscy Kutno oraz Patryk Pomianowski (4), Piotr Tkacz (3) i Damian Kozieł (1) - obaj Pelikan.
  • KS Błonianka Błonie - TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki 3:0 (0:0); br.: Marcin Gregorowicz 2 (58 i 89) i Przemysław Woźniczak (72 samobójcza).
  • ZKS Olimpia Zambrów - KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA 4:2 (1:1); br.: Kamil Zalewski (45 i 90+4) i Daniel Kraska 2 (80 i 84) - Krystian Mroczek (25) i Patryk Jakubczyk (65 karny).
  • RKS Radomsko - MKS Ruch Wysokie Mazowieckie 4:0 (1:0); br.: Bartosz Machaj (45), Mateusz Szela (53), Filip Krupa (82) i Kamil Augustyn (88).
  • KS Wasilków - MKS Kaczkan Huragan Morąg 2:0 (1:0); br.: Grzegorz Makal (8) i Jakub Jakimiuk (77).
  • RKP Broń 1926 Radom - MMKS Concordia Elbląg 3:0 (0:0); br.: Przemysław Śliwiński (47), Matheus Dias (64 karny) i Michał Kielak (86).
  • KS Ursus Warszawa - GKS LZS Wikielec przełożony na 19 maja 2021 roku (śr) na godz. 16.00)

24. kolejka III ligi - grupa I - mistrzowska:

• SSA Jagiellonia II Białystok - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (0:0); br.: Maciej Twarowski (58 głową) - Sebastian Cuch (55) i Szymon Kuźma (66).
  • MLKS Znicz Biała Piska - GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:2 (0:0); br.: Bartosz Giełażyn (50 k) - Michał Strzałkowski (47) i Michał Wrzesiński (55).
  • Unia Skierniewice Non-Profit sp. zoo - Legia II Warszawa SA 2:3 (1:1); br.: Dawid Dzięgielewski 2 (14 i 51) - Szymon Włodarczyk (12), Radosław Cielemęcki (25) i Wiktor Kamiński (88 głową).
  • KS Legionovia Legionowo - Polonia Warszawa SA (n, godz. 17.00)