Zamknij

Przegrali, bo zabrakło zaangażowania

20:01, 13.10.2021 Gogo Aktualizacja: 20:01, 13.10.2021
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński. Fot.: Paweł A. Doliński.

MUKS Pelikan-2009 Łowicz został pokonany w niedzielnym meczu 9. kolejki II ligi wojewódzkiej młodzików D1, przegrywając z UKS SMS Łódź 0:3 (0:1).

Nie dali rady podopieczni trenera Mateusza Miazka stawić czoła graczom UKS SMS, ale przyczyną porażki jest w dużej mierze bardzo słaba motywacja i chęć pokonania przeciwnika. Dwie wygrane z rzędu nie stanowią jeszcze o sile zespołu, bo do każdego meczu należy podejść odpowiedzialnie, z wiarą we własny sukces. Tym razem tego zabrakło, co skutecznie wykorzystał rywal wychodząc na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Przerwa nie podziałała mobilizująco na zawodników, w efekcie czego stracili dwie kolejne bramki.

- Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu i zasłużona porażka. Byliśmy w tym meczu zbyt niedokładni w grze i brakowało zaangażowania zawodników, które w takich spotkaniach jest kluczowe. Większość chłopców przeszło obok meczu, a na tym poziomie niestety nie da się wygrać w ten sposób - mówi Mateusz Miazek, trener MUKS Pelikan-2009 Łowicz.

W niedzielę, 17 października o godz. 10.00, MUKS Pelikan-2009 Łowicz będzie mógł wykazać się w kolejnym meczu ligowym, a rywalem w spotkaniu 10. kolejki, rozgrywanym u siebie, będzie ŁKS II Łódź SA.

9. kolejka II liga wojewódzkiej młodzików D1:

• UKS SMS Łódź - MUKS Pelikan-2009 Łowicz 3:0 (1:0); br.: Mikołaj Stępień (29) i Alan Kursa 2 (37 i 47).
    Pelikan-2009: Mateusz Rak - Fabian Chlebny, Jan Uczciwek, Gabriel Majcher, Adrian Koper - Wojciech Żyto, Antoni Bąba, Kryspin Jagiełło - Maciej Majchrzak. Na zmiany wchodzili: Mateusz Janicki - Franciszek Uczciwek, Miłosz Skonieczny, Kamil Moździerzewski i Aleksander Jaros.
  • MKS Ceramika Opoczno - UKS RAP Radomsko 3:0
  • MULKS Łask - MGUKS Pogoń Zduńska Wola 2:1
  • ŁKS II Łódź SA - RKS Mazovia Rawa Mazowiecka 8:0