Kompromitujący wynik rezerw Pelikana

21:35, 11.05.2022 Gogo Aktualizacja: 13:45, 12.05.2022

To nie był udany weekend dla zespołów z powiatu łowickiego rywalizujących w lidze okręgowej „Keeza Skierniewice”. Tylko GKS Olimpia Chąśno wyniosła z meczu jeden punkt, a KS Pelikan II Łowicz i LKS Pogoń Bełchów zakończyły spotkania porażką.

Motywacja i umiejętności nie wystarczyły graczom Olimpii Chąśno, aby pokonać Mazovię na jej ciężkim boisku. Po bezbramkowej pierwszej połowie, szczęście uśmiechnęło się do zespołu trenera Jarosława Burzykowskiego, którzy za sprawą Daniela Skonecznego zdobyli bramkę po rzucie karnym w 66. minucie gry. Niestety nie udało się utrzymać prowadzenia do końca spotkania - w 74. minucie Oleh Kostenyk pięknym uderzeniem głową doprowadził do remisu.

- Ciężki teren, nierówne boisko sprawiło, że był to mecz walki, a nie mecz w piłkę nożną. Ciężko było rozegrać jakieś składne akcje. Zarówno my, jak i gospodarze mieliśmy swoje okazje. Nie udało się wygrać niestety… - podsumował Jarosław Burzykowski, trener GKS Olimpia Chąśno.

Na razie Olimpia Chąśno utrzymuje się na 3. miejscu w ligowej rywalizacji, ale jest mocno zagrożona przez Start Brzeziny, który ma tylko jeden punkt straty i jeden zaległy mecz do rozegrania.

Dla zespołu rezerw łowickiego Pelikana mecz 23. kolejki z GKS Bedlno okazał się totalną porażką. Zajmujący 10. miejsce w ligowej tabeli rywal pokonał biało-zielonych aż 7:0. Mimo że, zespół trenera Michała Adamczyka był wspierany przez zawodników z pierwszego składu: Mikołaja Pietrzaka, Michała Żółtowskiego, Tomasza Dąbrowskiego czy też Mateusza Borcucha, nie zostało to wykorzystane. Niemal do końca pierwszej połowy gra była w miarę wyrównana, ale jeszcze przed gwizdkiem sędziego, w 40. minucie, gospodarze strzelili pierwszego gola. Druga połowa to już katastrofa. W przeciągu 6 minut, począwszy od 47. minuty, Bedlno zdobyło 4 bramki, a do końca spotkania kolejne dwie. Jakby tego było mało, w 90. minucie  Pelikan grał w okrojonym składzie, bo za czerwoną kartkę boisko musiał opuścić bramkarz Pietrzak.

- Co tu dużo mówić. Byliśmy drużyną słabszą i przegraliśmy. Szkoda tylko tak wysokiego wyniku bo można było zapobiec przy kilku bramkach. Gramy młodymi zawodnikami i to jest widoczne na boisku. Młodzież musi nabrać doświadczenia, dopiero wtedy może powalczyć w lidze, jak równy z równym - ocenił Michał Adamczyk, trener KS Pelikan II Łowicz.

Bez punktu wyszła również ze spotkania drużyna Pogoni Bełchów, przegrywając z GLKS Olimpia Jeżów. Pierwsza połowa była pod kontrolą graczy Pogoni, którzy schodząc do szatni prowadzili 2:1, po bramkach zdobytych przez Damiana Gendka (20) i Wiktora Matyjasa (40). Niestety po przerwie sytuacja na boisku uległa zamianie. Olimpia Jeżów mocno zwarła szeregi doprowadziła do remisu 2:2. W 70. minucie Michał Plichta ponownie wyprowadził pogoń na prowadzenie, ale to nie zatrzymało rywala i znaleźli sposób, aby jeszcze dwukrotnie wprowadzić piłkę do bramki gospodarzy. Ostatecznie mecz zakończył się przegraną Pogoni 3:4.

- Komentarz to tylko taki: było blisko zwycięstwa - opowiedział Daniel Tryngiel, trener LKS Pogoń Bełchów.

- Chłopcy zagrali bardzo dobry mecz zostawiając „serducho” na boisku. Taka postawa daje mi dużo radości, bo takie mecze prowadzi się z przyjemnością. Brawa dla zespołu za walkę i postawę - mówi Michał Dobrzyński, trener LKS Korona Łaguszew.

23. kolejka ligi okręgowej „Keeza Skierniewice” - grupa IV:

• RKS Mazovia Rawa Mazowiecka - GKS Olimpia Chąśno 1:1 (0:0); br.: Daniel Skoneczny (66 karny) - Oleh Kostenyk (74 głową).
    Chąśno: Oktawian Zimny - Jakub Gać, Robert Czarnota (80 Przemysław Bury), Dorian Nasalski, Adrian Zieliński - Marcin Matuszewski, Mateusz Sierota (46 Jakub Szczapa), Bartłomiej Skoneczny, Marcel Sierota (46 Oktawian Andrzejczak) - Marcin Grocholewicz (65 Oleh Kostenyk), Michał Warda.
  • GKS Bedlno - KS Pelikan II Łowicz 7:0 (1:0); br.: Damian Okupski (40), Jan Peda 4 (47, 48, 53 i 61), Ronaldo Junio De Jesus (52) i Michał Wiśniewski (90).
    Pelikan II: Mikołaj Pietrzak - Patryk Papuga, Dawid Konikowski, Michał Żółtowski, Jakub Firak - Filip Deka, Tomasz Dąbrowski, Kacper Stępień, Mateusz Borcuch - Igor Woliński (65 Radosław Chrząszcz), Mateusz Stefański.
  • LKS Pogoń Bełchów - GLKS Olimpia Jeżów 3:4 (2:1); br.: Damian Gendek (20), Wiktor Matyjas (40) i Michał Plichta (70) - Michał Jedynak (18), Bartosz Krogulec (67), Sebastian Pałygiewicz (81) i Marcin Łęczycki (85).
    Pogoń: Konrad Dyba - Bartłomiej Płuszka (75 Michał Brandt), Mariusz Bakalarski, Michał Plichta, Paweł Jaworski (55 Krzysztof Chmielak) - Dawid Matyjas, Wiktor Matyjas - Paweł Osóbka (65 Aleksander Bartosiewicz), Jakub Bylewski, Jakub Niedźwiadek - Damian Gendek.
  • LKS Olimpia Niedźwiada - LKS Korona Łaguszew 1:3 (0:1); br.: Jakub Doroba (90+1) - Mariusz Trakul 2 (43 i 70) i Mateusz Buczek (87).
    Niedźwiada: Piotr Włodarczyk - Adam Siekiera, Maciej Perzyna, Michał Perzyna, Daniel Górowski (75 Błażej Miazek) - Piotr Piekacz, Przemysław Zabost - Dominik Wieczorek, Bartosz Tomaszkiewicz (70 Jakub Doroba), Marek Piekacz - Kamil Grzanka (80 Kacper Stępniewski).
    Korona: Patryk Żaczek - Mateusz Dobrzyński, Mateusz Szafarowicz, Łukasz Sejdak, Miłosz Owczuk - Daniel Sieczkowski, Kornel Woliński (85 Miłosz Klimczak), Mikołaj Modzelewski - Dominik Walczak (55 Mateusz Buczek), Kamil Bogusz, Mariusz Trakul.
  • GLKS Wołucza - LKS Orlęta Cielądz 5:2 (2:0); br.: Maciej Marszałek (38), Bartłomiej Walendzik (39), Przemysław Kopczyński (49) i Dominik Bińkowski 2 (58 i 66) - Paweł Stępniak 2 (78 i 80).
  • LUKS Juvenia Wysokienice - BKS Start Brzeziny 0:4 (0:1); br.: Bartłomiej Szadkowski 3 (15, 65 i 78) i Mateusz Lubczyński (89 karny).
  • KS Jutrzenka Drzewce - MLKS Widok Skierniewice 4:1 (1:1); br.: Jakub Perek 2 (42 karny i 82 głową) i Cezary Dominiak 2 (65 i 85).
  • Unia II Skierniewice Sp. zoo - GKS Manchatan Nowy Kawęczyn 2:4 (1:1); br.: Michał Karwat (6 karny) i Paweł Krawczyk (55) - Mariusz Broniarek 2 (11 i 48 głową) i Eryk Sulikowski 2 (71 karny i 75 karny).

Zweryfikowany mecz 21. kolejki ligi okręgowej „Keeza Skierniewice” - grupa IV:

• GKS Bedlno - GKS Manchatan Nowy Kawęczyn 0:3 (w.o.)
    Na boisku 2:1 (2:0); br.: Michał Wiśniewski (3) i Damian Okupski (44) - Mariusz Broniarek (49).

Zaległy mecz 18. kolejki ligi okręgowej „Keeza Skierniewice” - grupa IV:

• GKS Manchatan Nowy Kawęczyn - GLKS Olimpia Jeżów 2:1 2:0); br.: Mariusz Broniarek 2 (43 i 44) - Błażej Gosik (80).

24. kolejka ligi okręgowej „Keeza Skierniewice” - grupa IV (2022.05.14-15):

• BKS Start Brzeziny - RKS Mazovia Rawa Mazowiecka (s, godz. 16.00)
  • LKS Korona Łaguszew - LKS Pogoń Bełchów (s, godz. 17.00)
  • GKS Manchatan Nowy Kawęczyn - GLKS Wołucza (s, godz. 17.00)
  • GKS Olimpia Chąśno - GKS Bedlno (n, godz. 14.00)
  • KS Pelikan II Łowicz - Unia II Skierniewice Sp. zoo (n, godz. 15.30)
  • GLKS Olimpia Jeżów -  KS Jutrzenka Drzewce (n, godz. 16.30)
  • LKS Orlęta Cielądz - LKS Olimpia Niedźwiada (n, godz. 17.30)
  • MLKS Widok Skierniewice - LUKS Juvenia Wysokienice (n, godz. 20.30)

W końcu się przełamujemy, wygrywamy mecz u siebie

- Po czterech spotkaniach bez zwycięstwa nadeszło przełamanie, wygrywamy z zespołem Sierakowianki. Martwią jedynie bramki stracone przez nasz zespół, ale koniec w końcu trzy punkty zostają u nas - mówi Michał Adamczyk, trener SKS Astra Zduny.

21. kolejka klasy A „Keeza Skierniewice”:

• SKS Astra Zduny - GLKS Sierakowianka Sierakowice Lewe 5:3 (4:2); br.: Kacper Kosmowski 3 (11, 27 i 61) i Rafał Ignaczak 2 (12 i 42) - Artur Stankiewicz (18), Michał Frączek (26) i Alan Dudek (52).
    Astra: Szymon Sibielak - Albert Krawczyk, Daniel Małek, Michał Adamczyk, Krystian Wróbel - Mateusz Szymański, Patryk Łysio (74 Bartosz Kołaczyk) - Mateusz Motyl, Marcel Pawlaczyk, Dawid Kaszewski - Rafał Ignaczak.
  • LKS Czarni Bednary - LUKS Olympic Słupia 3:0 (w.o.)
  • GLKS Laktoza Łyszkowice - LKS Jutrzenka Mokra Prawa 3:2 (0:1); br.: Mateusz Borowski (49), Dominik Szczechowicz (78) i Mateusz Krysiak (89) - Grzegorz Bartosik (14) i Lawrence Mendy (66).
  • LZS Macovia Maków - LKS Start Złaków Borowy 6:0 (1:0); br.: Mariusz Markowski 2 (3 i 54), Adam Gasiński (55), Łukasz Markowski (66), Kamil Cybula (76) i Mateusz Bartosiewicz (81).
  • WKS Meteor Reczyce - GLZS Pogoń Godzianów 1:3 (1:0); br.: Krystian Siatkowski (27) - Rafał Starzec (52 karny), Tomasz Mozga (55 wolny) i Jakub Rudnicki (60).
  • LZS Victoria Bielawy - LKS Vagat Domaniewice 1:2 (1:1); br.: Hubert Bryk (42) - Mikołaj Płuciennik (30) i Szymon Kuciński (61).

57-37

6. GLKS Sierakowianka Sierakowice Lewe (5)