Dwie wygrane łowiczanek

09:11, 14.05.2022 Gogo Aktualizacja: 09:11, 14.05.2022

Podopieczne trenera Bartosza Włuczyńskiego wróciły z Ujazdu z kompletem punktów, wygrywając obydwa mecze rozgrywane w ramach 27. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki żaczek U12.

Poziom rozegranych w niedzielę, 8 maja, meczów  nie stał na najwyższym poziomie, ale liczy się efekt w postaci zwycięstwa, a to wywalczyły dziewczęta z UMKS Księżak-2010 Łowicz, co pozwoliło im ponownie wskoczyć na 2. miejsce w ligowej tabeli.

W pierwszym meczu Księżaczki stanęły do rywalizacji z PTK Compact Project Pabianice. Już pierwsze minuty pokazały, że podopieczne trenera Włuczyńskiego bez problemów radzą sobie z rywalkami. Sukcesem zakończyły trzy pierwsze kwarty spotkania i dopiero ostatnią zremisowały, co ostatecznie przełożyło się na wynik 43:19.

Drugi mecz z UKS Orlik Ujazd również zakończył się zwycięstwem zespołu dziewcząt UMKS Księżak-2010 Łowicz, które pokonały rywalki 46:22, choć trener Włuczyński nie do końca jest zadowolony z jego przebiegu.

- Dwie wygrane. Pierwszy mecz z Pabianicami na niezłym poziomie, szczególnie w obronie. Mieliśmy problemy ze skutecznością. Widać, że była długa przerwa w meczach. Drugi mecz też wygrany, ale wolimy o nim zapomnieć… - podsumował trener Bartosz Włuczyński, trener UMKS Księżak Łowicz.

W niedzielę, 15 maja, UMKS Księżak-2010 rozegra zaległe mecze 23. kolejki, które odbędą się w Ksawerowie z KS Kutno i Basket 4Ever Ksawerów.

27. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki żaczek U12 (Ujazd):

• UMKS Księżak-2010 Łowicz - PTK Compact Project Pabianice 43:19 (12:2, 14:8, 8:0, 9:9)
    Księżak-2010: Zuzanna Boguszewska, Amelia Bolimowska, Maria Chojnacka, Maria Haczykowska, Iga Jabłońska, Lena Mularska, Agata Okraska, Aleksandra Podsędek, Hannah Szymańska, Alicja Wochna-Siurek i Maria Wolska.

Zaległy mecz 26. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki żaczek U12 (2022.05.12):

• TK Basket Stryków - PTK Cocomore Pabianice (cz, godz. 18.00)

Zaległy mecz 18. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki żaczek U12 (2022.05.12):

• PTK Cocomore Pabianice - TK Basket Stryków (cz, godz. 19.00)

Zaległe mecze 23. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki żaczek U12 (Ksawerów, 2022.05.15):

• Basket 4Ever Ksawerów - KS Kutno (n, godz. 10.45)
  • KS Kutno - UMKS Księżak-2010 Łowicz (n, godz. 12.30)