Testowali różne ustawienia

13:53, 03.08.2022 Gogo Aktualizacja: 13:54, 03.08.2022
Skomentuj Fot.: Sokół Aleksandrów Rocznik 2007. Fot.: Sokół Aleksandrów Rocznik 2007.

W kolejnym sparingu podopieczni trenerów Rafała Bogusa i Adama Wojdy z rocznika 2007 zaprezentowali się dobrze, pokonując TS Sokół Aleksandrów Łódzki 3:1.

W sobotę, 30 lipca, MUKS Pelikan-2007 Łowicz zagrał u siebie sparing z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Trener Bogus sprawdzał umiejętności swoich zawodników na różnych pozycjach, aby w meczach ligowych wypadli jak najlepiej.

- Mecz rozgrywany w formule 3x30 minut, testowaliśmy różne ustawienia personalne w naszym zespole i dało to nam sporo odpowiedzi, co do pozycji niektórych zawodników. Na pewno cieszy fakt, że mamy coraz szerszą kadrę, która w tym sezonie na pewno będzie potrzebna - powiedział Rafał Bogus, trener MUKS Pelikan-2007 Łowicz.

Tylko pierwsza tercja spotkania nie przyniosła ze sobą żadnej bramki. Zawodnicy obydwu zespołów sprawdzali się wzajemnie, choć gracze Pelikana-2007 Łowicz coraz śmielej operowali piłką. W drugiej odsłonie podejmowane próby zdobycia bramki przeciwnika zakończyły się sukcesem - w 41. minucie Krystian Roliński, a 11 minut później zawodnik testowany oddali skuteczne strzały, dając biało-zielonym dwubramkowe prowadzenie. Niestety jeszcze przed końcem tej części spotkania Sokół zdołał strzelić bramkę kontaktową. Następne 30. minut gry również należało do zespołu trenera Bogusa. Tuż po wyjściu na boisko, w 62. minucie, Tomasz Kochanek wykorzystał okazję do podwyższenia wyniku i było 3:1. Do końca meczu łowiczanie kontrolowali grę, ale nie padła już żadna bramka.

Od soboty, 6 sierpnia, zawodnicy Pelikana-2007 Łowicz będą pracować nad swoją formą podczas obozu sportowego w Mrągowie, który potrwa do soboty, 13 sierpnia.

Sparing:

• MUKS Pelikan-2007 Łowicz - TS Sokół Aleksandrów Łódzki 3:1 (0:0, 2:1, 1:0); br.: Krystian Roliński (41), zawodnik testowany nr 1 (52) i Tomasz Kochanek (62) - (56).
    Pelikan-2007: Bartosz Ciupiński - Jakub Barański, Rafał Ugarenko, Bartosz Grzegorek, Maksymilian Mularski - Bartłomiej Gajek, Tymoteusz Dudek, Krystian Kapusta - Michał Pawlina, Krystian Charążka, Tomasz Kochanek. Na zmiany wchodzili: Kacper Ceroń - Adrian Kołodziejczyk, Mateusz Sobieszek, Jakub Świdrowski, Kacper Woźniak, Iwo Zuchora, Maciej Kępka, Mateusz Błaszczyk, zawodnik testowany nr 1, Tomasz Kochanek i Krystian Roliński.

Sparingi:

• 2022.08.06-13 (s-s): obóz sportowy w Mrągowie Aktiv & Sport: MUKS Włókniarz Pabianice i GKS Mamry Giżycko
  • 2022.08.20 (s), godz. 10.00: MUKS Pelikan-2007 Łowicz - KS Stoczniowiec Płock