Postępy zespołu Pelikana-2010 Łowicz

12:53, 04.08.2022 Gogo Aktualizacja: 12:53, 04.08.2022
Skomentuj Fot.: Adam Wojda. Fot.: Adam Wojda.

Wyniki rozegranych sparingów przez MUKS Pelikan-2010 Łowicz świadczą o coraz lepszej formie młodych zawodników. W niedzielę, 31 lipca, pokonali MLKS Widok Skierniewice, a we wtorek AP FFA Sport Warszawa.

Coraz lepiej radzą sobie na boisku podopieczni trenera Adama Wojdy, którzy od niedawna wspólnie przygotowują się do nowego sezonu rozgrywek. Pierwszy sparing okazał się porażką, ale już w dwóch następnych gracze łowickiego Pelikana z rocznika 2010 przejęli inicjatywę w grze, dobrze zaprezentowali się na linii obrony oraz w ataku, co przełożyło się na sukces.

Niedzielny sparing, zagrany z Widokiem Skierniewice na Stadionie Miejskim im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu, zakończył się wynikiem 3:1 (1:1). Już w 6. minucie bramkę zdobył Adam Dylik, ale jeszcze przed przerwą goście doprowadzili do remisu. W drugiej połowie łowiczanie skutecznie blokowali ataki rywala, a przy tym wykazali się skutecznością, strzelając dwa gole w wykonaniu Filipa Makosia (36) i Szymona Majchrzaka (45).

- Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Przejęliśmy kontrolę nad grą od pierwszych minut i staraliśmy się utrzymywać przy piłce. Każdy z chłopców wykonał dużo ciężkiej pracy, aby osiągnąć ten wynik. Cieszy fakt, że współpraca naszej czwórki w obronie wyglądała bardzo fajnie, pracowaliśmy nad tym w tym tygodniu i udawało nam się skutecznie zapobiegać atakom rywala. Mecz oceniam na mocną 4, bo wiem, że chłopców stać na jeszcze więcej. Pracujemy dalej by być jeszcze lepsi - skomentował Adam Wojda, trener MUKS Pelikan-2010 Łowicz.

Podobny przebieg, jeżeli chodzi o wynik, miał drugi mecz, ze AP FFA Sport Warszawa, rozegrany we wtorek na boisku w Nieborowie W drużynie biało-zielonych wystąpiło kilku zawodników z rocznika 2011, a mimo to gospodarze zakończyli spotkanie zwycięstwem 3:1 (0:1). Na listę strzelców wpisali się kolejno: Adam Dylik (40), Jakub Czaplarski (48) i Jan Węglik (62).

- Nasza gra z meczu na mecz wygląda coraz lepiej i cieszy oko. Nie uniknęliśmy błędów indywidualnych, ale potrafiliśmy szybko je naprawiać. Kolejny mecz na plus z dobrym przeciwnikiem. Cieszą również bardzo dobre występy zawodników z rocznika 2011 - skomentował Adam Wojda, trener MUKS Pelikan-2010 Łowicz.

Kolejny sparing MUKS Pelikan-2010 rozegra w sobotę, 6 sierpnia, o godz. 14.30 z TS Victoria Rąbien.

Sparing:

• MUKS Pelikan-2010 Łowicz - MLKS Widok Skierniewice 3:1 (1:1); br.: Adam Dylik (6), Filip Makoś (36) i Szymon Majchrzak (45) - (30).
    Pelikan-2010: Bartosz Rosiński - Jan Węglik, Mateusz Szczepanik, Adam Dylik, Filip Makoś - Dawid Szewczyk, Jakub Czaplarski, Jan Birek - Bartosz Pokora. Na zmiany wchodzili: Szymon Majchrzak, Bartek Kośmider, Kacper Witkowski, Dorian Bury, Jakub Kutkowski, Maciej Kruk, Nikodem Siatkowski i Paweł Lenarczyk.
  • MUKS Pelikan-2010 Łowicz - AP FFA Sport Warszawa 3:1 (0:1); br.: Adam Dylik (40), Jakub Czaplarski (48) i Jan Węglik (62) - (12).
    Pelikan-2010: Bartosz Rosiński - Jan Węglik, Mateusz Szczepanik, Adam Dylik, Filip Makoś - Jakub Czaplarski, Filip Zieliński, Jan Birek - Maciej Bryk. Na zmiany wchodzili: Szymon Majchrzak, Dorian Bury, Bartosz Pokora, Bartosz Kośmider, Maciej Szczęsny, Paweł Lenarczyk, Kacper Witkowski i Jakub Kutkowski.