Mały przełom w grze Pelikana-2006

12:30, 21.09.2022 Gogo Aktualizacja: 12:30, 21.09.2022

Po kilku przegranych meczach KS Pelikan-2006 Łowicz  w końcu zdołał wynieść ze spotkania choć jeden punkt, remisując w sobotę, 17 września z TS Sokół Aleksandrów Łódzki 3:3 (3:2).

Z pewnością nie jest to szczyt możliwości graczy Pelikana-2006 Łowicz, ale dobry i jeden punkt na przełamanie ostatnich niepowodzeń na boisku.

Początek spotkania z Sokołem nie wyglądał obiecująco. Goście w odstępie dwóch minut zdobyli dwie bramki i w 21. minucie prowadzili 2:0. Ale to zadziałało mobilizująco na biało-zielonych i szybko zaczęli odrabiać straty. W 23. minucie akcję Pelikana skutecznym strzałem zakończył Henryk Kucharski, a trzy minuty później Jan Pietrzak doprowadził do remisu na 2:2. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy, w 36. minucie, sędzia podyktował rzut karny, który zamienił na bramkę ponownie Pietrzak. I to byłoby na tyle, jeżeli chodzi o dobre akcje gospodarzy. W drugiej połowie spasowali, dając sobie już w 55. minucie strzelić trzeciego gola i do końca meczu udało im się dowieźć tylko remis 3:3.

- Myślę, że remis w tym meczu był sprawiedliwym wynikiem. Szkoda głupio straconych bramek i niewykorzystanej okazji w końcówce meczu bo mieliśmy „piłkę meczową” w 89. minucie, ale nie trafiliśmy z dwóch metrów do pustej bramki. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach będziemy bardziej skuteczni - ocenił Marcin Rychlewski, trener MUKS Pelikan Łowicz.

Po 6. kolejkach KS Pelikan-2006 Łowicz zachowuje 9. miejsce w ligowym rankingu, mając na swoim koncie tylko osiem punktów. Następny mecz odbędzie się w sobotę, 24 września, a rywalem biało-zielonych będzie KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA.

6. kolejka I liga wojewódzka juniorów młodszych B1:

• KS Pelikan-2006 Łowicz - TS Sokół Aleksandrów Łódzki 3:3 (3:2); br.: Henryk Kucharski (23) i Jan Pietrzak 2 (26 i 36 karny) - Maurycy Lotka 2 (19 i 21) i Natan Gajderowicz (55).
    Pelikan-2006: Paweł Kozanecki - Wojciech Białas, Jakub Kłąb (46 Szymon Zagajewski), Bartosz Skonieczny (46 Bartosz Plichta), Stanisław Uczciwek - Szymon Lasota, Kacper Adamczyk (70 Bartłomiej Pawlak) - Jan Słodki, Henryk Kucharski (46 Bartłomiej Karasek), Jakub Stasiak - Jan Pietrzak (46 Mateusz Macho).
  • MKS Ceramika Opoczno - KS Warta Sieradz 9:1
  • KS Kutno - AKS SMS II Łódź 2:5
  • UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA 0:5
  • UKS SMS Łódź - RKS Radomsko 8:1
  • MKS Zjednoczeni Stryków - MKP Boruta Zgierz 2:1
  • MKS Metalowiec Łódź - SAP GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra 1:1
  • GLKS Zawisza Rzgów - PGE GKS Bełchatów SA 0:3