Pierwsze zwycięstwo młodziczek Księżaka

10:48, 02.10.2022 Gogo Aktualizacja: 10:48, 02.10.2022
Skomentuj Fot.: Bartosz Włuczyński. Fot.: Bartosz Włuczyński.

Inauguracyjne spotkanie wojewódzkiej ligi koszykówki młodziczek dziewczęta z UMKS Księżak Łowicz rozpoczęły od zwycięstwa, pokonując PTK Miss City Official Pabianice 79:41.

W pierwszym meczu sezonu 2022/23 podopieczne trenera Bartosza Włuczyńskiego stanęły do ligowej rywalizacji z Miss City Official Pabianice. Spotkanie odbyło się w sobotę, 1 października, na wyjeździe. Księżaczki poradziły sobie z rywalkami zdobywając pierwsze dwa punkty za wygraną 79:41. Najlepiej wypadły w trzeciej kwarcie pokonując team z Pabianic 23:2, ale już w pierwszej połowie osiągnęły przewagę 20 punktów. Dopiero w ostatniej odsłonie gospodynie odrobiły nieco straty wygrywając trzecią kwartę 16:13.

Najskuteczniejszą zawodniczką w drużynie Księżaczek była Aleksandra Podsędek, która zdobyła 28 punktów.

- To był nasz pierwszy mecz w tym sezonie. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Niestety popełnialiśmy w tym okresie sporo błędów w obronie. W 2. i 3. kwarcie dziewczyny weszły na swój poziom i się rozkręcały z akcji na akcję. Na pewno cieszy pierwsze zwycięstwo, ale potrzebujemy więcej gry i większej intensywności. Uważam, że z meczu na mecz dziewczyny będą wyglądały coraz lepiej, ale potrzeba nam jeszcze czasu - podsumował trener Bartosz Włuczyński, trener UMKS Księżak-2010 Łowicz.

W 2. kolejce, która odbędzie się  w sobotę, 8 października, o godz. 10.30 UMKS Księżak Łowicz zagra z PTK II Pabianice.

1. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki młodziczek młodszych U13, grupa B:

• PTK Miss City Official Pabianice - UMKS Księżak Łowicz 41:79 (9:15, 14:28, 2:23, 16:13)
    Księżak-2010: Aleksandra Podsędek 28, Hannah Szymańska 15, Maria Haczykowska 11, Amelia Bolimowska 7, Roksana Osadowska 4, Lena Mularska 4, Iga Jabłońska 2, Maria Chojnacka 2, Zuzanna Boguszewska 2, Agata Okraska 2, Alicja Wochna-Siurek 2 i Daria Borowiec.
    Najwięcej dla PTK: Justyna Sobczyk 13 i Klaudia Wlazło 9 (1x3).
  • PTK II Pabianice - UKS Akademia Gortata Łódź 52:41
  • ŁKS KK MSMS Łódź - MUKS Widzew Łódź przełożony na 11 października 2022 roku (wt) na godz. 17.30.