Kolejny mecz bez punktów

12:42, 04.10.2022 Gogo Aktualizacja: 13:00, 04.10.2022

Sporo zabrakło graczom Pelikana-2007, aby dorównać rywalowi z meczu 8. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2. MUKS Pelikan-2007 Łowicz przegrał w sobotę, 1 października, wyjazdowe spotkanie z ŁKS Łódź SA 0:5 (0:1).

O wyniku sobotniego spotkania z ŁKS-em zadecydowała tak naprawdę druga połowa. Do przerwy łowiczanie całkiem dobrze prezentowali się na boisku i mimo braku skuteczności w ofensywie i błędzie popełnionym w 4. minucie, skutkującym utratą bramki, dzielnie odpierali ataki gospodarzy. Schodząc na przerwę biało-zieloni przegrywali 0:1.

Niestety druga odsłona wyglądała już słabiej. Rywal przejął kontrolę nad grą i konsekwentnie wykorzystywał potknięcia zawodników Pelikana-2009, dosyć szybko podwyższając swoje prowadzenie. Gwizdek sędziego zakończył spotkanie przy wyniku 5:0.

Mimo przegranej trener Rafał Bogus dobrze ocenił występ swoich podopiecznych: - Mimo niekorzystnego wyniku chłopcy zagrali naprawdę dobre spotkanie, szczególnie jeśli chodzi o pracę w defensywnie. Szkoda niewykorzystanych sytuacji, bo wtedy na pewno wynik mógłby wyglądać inaczej. Jednak tego dnia jakość piłkarska była po stronie ŁKS.

Po 8. kolejkach MUKS Pelikan-2009 nadal ma na swoim koncie sześć punktów i pozostaje na 7. miejscu w ligowej tabeli. Za tydzień, w sobotę 10 października, łowiczanie staną do rywalizacji na wyjeździe z PGE GKS Bełchatów SA.

8. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2:

• ŁKS Łódź SA - MUKS Pelikan-2007 Łowicz 5:0 (1:0); br.: Bartłomiej Przybył (4), Oskar Zawadzki 2 (59 i 67), Victor Kabziński (79) i Igor Król (86).
    Pelikan-2007: Bartosz Ciupiński - Jakub Barański (82 Mateusz Sobieszek), Rafał Ugarenko, Jakub Świdrowski, Kacper Woźniak - Iwo Zuchora, Michał Pawlina, Dominik Nowak - Krystian Charążka (60 Antoni Wolski), Tomasz Kochanek (77 Bartłomiej Gajek), Mateusz Błaszczyk (67 Krystian Roliński).
  • MGUKS Pogoń Zduńska Wola - UKS SMS Łódź 2:6
  • MUKS Włókniarz Pabianice - Widzew Łódź SA 2:2
  • AKS SMS Łódź - PGE GKS Bełchatów SA 3:1