Pelikan-2009 szybko przejął prowadzenie

17:11, 23.11.2022 Gogo Aktualizacja: 17:12, 23.11.2022

Rozegrany w niedzielę, 20 listopada, mecz towarzyski był bardzo skuteczny w wykonaniu graczy MUKS Pelikan-2009 Łowicz, którzy bez problemów pokonali MKS Zjednoczeni Stryków.

Okazji do zmiany wyniku było w tym spotkaniu bardzo dużo. Aż dziesięć sytuacji wykorzystał Pelikan-2009, z czego 7 goli padło w pierwszej połowie. Przewaga łowiczan była zdecydowana, a bramki nieprzypadkowe. Niestety po przerwie Zjednoczeni nabrali pewności siebie, a uśpiona nieco czujność biało-zielonych, została wykorzystana i spowodowała stratę trzech bramek. Pelikan odpowiedział również trzema skutecznymi strzałami, co przełożyło się na ostateczny wynik 10:3.

Niekoronowanym królem strzelców był Kryspin Jagiełło, który strzelił pięć goli. Pozostałe był udziałem: Antoniego Bąby - 2, Macieja Majchrzaka, Jakuba Dudzińskiego i Michała Kucińskiego.

- Zagraliśmy w tym meczu dwie bardzo różne połowy. Bardzo dobra pierwsza część, w której zdominowaliśmy rywala i z łatwością dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich, po ładnych zespołowych akcjach. W drugiej połowie chłopcy poczuli się zbyt pewnie i niestety nie ustrzegli się prostych strat, które rywal wykorzystał - mówi Mateusz Miazek, trener MUKS Pelikan-2009 Łowicz.

Sparing:

• MUKS Pelikan-2009 Łowicz - MKS Zjednoczeni Stryków 10:3 (7:0); br.: Kryspin Jagiełło 5, Antoni Bąba 2, Maciej Majchrzak, Jakub Dudziński i Michał Kuciński.
    Pelikan-2009: Mateusz Rak - Kacper Trębski, Michał Kuciński, Hubert Filanowski, Gabriel Majcher - Wojciech Żyto, Antoni Bąba, Kryspin Jagiełło - Dawid Gosławski, Maciej Majchrzak, Jakub Dudziński. Na zmiany wchodził: Mateusz Staszewski.

Sparingi MUKS Pelikan-2009 Łowicz:

• 2022.11.26 (s), godz. 9.00: MUKS Pelikan-2009 Łowicz - MLKS Widok Skierniewice
  • 2022.12.03 (s), godz. 10.00: MUKS Pelikan-2009 Łowicz - UKS Unia Boryszew