Druga połowa zadecydowała o przegranej

11:49, 25.03.2024 Gogo Aktualizacja: 11:52, 25.03.2024
reo

Drugi mecz w rundzie wiosennej i druga porażka. UKS Akademia Pelikan-2007 Łowicz przegrał w niedzielę z TS Sokół Aleksandrów Łódzki.

Podopieczni trenera Adama Wojdy wrócili z meczu 17. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1 pokonani 3:1 (0:1). Spotkanie miało dwa oblicza. Do przerwy gra w wykonaniu graczy Akademii Pelikan-2007 wyglądała bardzo dobrze, czego potwierdzeniem jest bramka zdobyta przez Jakuba Barańskiego w 34. minucie.

Po zmianie stron boiska do głosu doszli gospodarze, a łowiczanie popełniali coraz więcej błędów, które skutecznie wykorzystywał rywal. W 50. minucie strzał Bartosza Witkowskiego doprowadził do remisu, a w 80. minucie nastąpiła kolejna strata bramki. Łowiczanom nie wychodziła żadna akcja, a ostatnie próba wyrównania wyniku doprowadziła do trzeciego gola dla Sokoła, który padł w doliczonym czasie gry, autorstwa Daniela Lubiszewskiego.

- Po bardzo dobrej pierwszej połowie w drugiej popełniamy mnóstwo błędów, przez co finalnie przegrywamy 3:1. Przy wyniku 1:1 dajemy prezent rywalowi, a on go wykorzystuje. Na 3:1 już graliśmy bardzo wysoko i byliśmy gotowi na to, że albo wyrównamy, albo przegramy wyżej i atakowaliśmy całym zespołem - ocenił Adam Wojda, trener MUKS Pelikan-2007 Łowicz.

W niedzielę 7 kwietnia o godz. 16.30 Akademia Pelikan-2007 zagra u siebie spotkanie z Metalowcem Łódź.

17. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1:

• TS Sokół Aleksandrów Łódzki - UKS Akademia Pelikan-2007 Łowicz 3:1 (0:1); br.: Bartosz Witkowski (50), (82) i Daniel Lubiszewski (90+4) - Jakub Barański (34).
    Pelikan-2007: Stanisław Wachowiak - Szymon Gawlik (75 Igor Barańczyk), Rafał Ugarenko, Jakub Świdrowski - Filip Miazek (75 Paweł Ziółkowski), Iwo Zuchora (60 Hubert Polit), Michał Pawlina (75 Fabian Skowroński), Dominik Nowak - Jakub Barański (60 Kacper Woźniak), Alan Masłowski (60 Patryk Banaszczak), Kamil Firak (60 Bartosz Lus).
    Żółte kartki: Szymon Figlarski i Daniel Lubiszewski - obaj Sokół oraz Dominik Nowak - Pelikan.
  • UKS SMS Łódź - Widzew Łódź SA 2:2
  • ŁKS Łódź SA - WKS 1957 Wieluń 1:0
  • TS Szczerbiec Wolbórz - AKS SMS II Łódź 1:6
  • MKS Metalowiec Łódź - MKP Boruta Zgierz 6:2
  • UKS RAP Radomsko - SAP GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra 0:2
    Pauza: Łódzka AF Łódź i MUKS Włókniarz Pabianice.