Bez powodów do zadowolenia

11:09, 27.04.2024 Gogo Aktualizacja: 19:10, 27.04.2024
Skomentuj Fot.: Marcin Pacholak. Fot.: Marcin Pacholak.

Nie udał się biało-zielonym wyjazd po punkty do Skierniewic. KS Pelikan Łowicz został pokonany...

Zespół trenera Pawła Jakóbiaka przegrał rozegrany w piątek mecz 27. kolejki III ligi z Unią Skierniewice Non-Profit sp. zoo 1:2 (0:2). Identyczny rezultat, tyle że odwrotny, osiągnęli łowiczanie w rundzie jesiennej, pokonując Unię. Gospodarze już w pierwszej połowie zdobyli obydwie bramki. Autorem jedynego gola dla Pelikana był Bartosz Winkler. W meczu nie zagrał Mateusz Wlazłowski, mający kontuzję kolana, co z pewnością było odczuwalnym osłabieniem dla zespołu biało-zielonych.

Pierwszą bramkę Pelikan stracił w 27. minucie gry - po dośrodkowaniu piłkę dobił Kamil Sabiłło, na co Kacper Skrzypek nie zdołał skutecznie zareagować, kolejną po wrzutce w pole karne - Marek Grądzki próbował wybić piłkę, ale tak nieszczęśliwie, że prosto pod nogi Mateusza Szmyda, który skorzystał z nadarzającej się okazji. Biało-zieloni strzelili gola dopiero w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Po dośrodkowaniu, z odległości dwóch metrów, głową piłkę do bramki skierował Winkler.

- Skończyło się 2:1. Z przebiegu całego spotkania to mecz był w miarę wyrównany, tylko że dwie bramki to my sprezentowaliśmy, po błędach własnych - opowiedział Robert Wilk, wiceprezes KS Pelikan Łowicz.

Strata punktów przełożyła się na spadek Pelikana w ligowej tabeli. Biało-zieloni zamienili się miejscami z Unią i obecnie znajdują się na pozycji czwartej.

Gospodarzem kolejnego meczu z udziałem Pelikana będzie GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Spotkanie odbędzie się w sobotę 4 maja o godz. 15.00.

27. kolejka III ligi - grupa I:

• Unia Skierniewice Non-Profit sp. zoo - KS Pelikan Łowicz 2:1 (2:0); br.:  Kamil Sabiłło (27) i Mateusz Szmyd (41) - Bartosz Winkler (90+6 głową).
    Pelikan: Kacper Skrzypek - Jakub Pawlicki, Eryk Woliński, Bartosz Winkler, Remigiusz Borkała - Artur Sójka, Patryk Pomianowski, Kamil Łojszczyk (66 Maksymilian Czeczko) - Marek Grądzki (46 Kacper Falkowski), Jakub Garnysz (78 Bartosz Dziemidowicz) - Szymon Sołtysiński.
    Sędziował: Adam Sekuterski (Łódź-Polesie). Żółte kartki: Mateusz Cegiełka, Filip Zając i Szymon Łapiński - wszyscy Unia oraz Eryk Woliński (6), Patryk Pomianowski (3) i Marcin Mikołajczyk - asystenta trenera (3) - wszyscy Pelikan.
  • MMKS Concordia Elbląg - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki (s, godz. 12.00)
  • Legia II Warszawa SA - GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki (s, godz. 12.00)