Jest przełom, Pela-2009 zdobywa punkty

09:55, 08.05.2024 Gogo Aktualizacja: 09:58, 08.05.2024

Bardzo dobrze rozpoczęli majówkę podopieczni trenera Mateusza Miazka. W dwóch spotkaniach Akademia Pelikan-2009 Łowicz zdobyła trzy punkty.

Pasmo porażek biało-zielonych z rocznika 2009 zostało przerwane wraz z pierwszym dniem maja. Rywale z meczów 6. i 7. kolejki nie mają wysokich notowań w ligowej rywalizacji, ale liczą się zdobyte punkty, które pozwoliły odbić się „od dna” tabeli.

W środę 1 maja zespół trenera Mateusza Miazka zagrał na wyjeździe z UKS SMS II Łódź. W pierwszej połowie udało się zremisować, dzięki skutecznemu strzałowi Antoniego Bąby. Po przerwie gra biało-zielonych wyglądała nieco słabiej, ale wynik 1:1 zdołali dowieźć do końca.

- W meczu musieliśmy sobie radzić bez kilku zawodników, mimo to zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, w której stworzyliśmy kilka akcji, a jedną udało się zakończyć bramką. W drugiej połowie widać było, że niestety nie wytrzymaliśmy trudów tego spotkania, rywal miał dużą przewagę. Mimo to, udało się zdobyć pierwszy punkt i brawa dla chłopaków za walkę do końca - mówi Mateusz Miazek, trener MUKS Pelikan-2009 Łowicz.

Kolejny ligowy pojedynek, rozegrany w sobotę, zakończyli wygraną. Spotkanie z MKS Ceramika Termofon Opoczno od początku było pod kontrolą łowiczan. Pierwszą skuteczną akcję przeprowadzili w 20. minucie, do przerwy strzelając jeszcze dwa gola, a gwizdek sędziego zakończył mecz na wyniku 9:0 (3:0). Dwie bramki zdobył Paweł Lenarczyk, a autorami pozostałych byli: Adrian Koper, Franciszek Uczciwek, Kamil Moździerzewski, Adam Dylik, Bąba, Miłosz Skonieczny, Łukasz Półkosnik i Stanisław Wachowiak.

- Bardzo dobrze wchodzimy w ten mecz i stwarzamy zagrożenie pod bramką rywala, po jednej z akcji Antka Bąby bramkarz gości bronił ręką poza polem karnym i został ukarany czerwoną kartką. Od tej chwili rywal bronił się całym zespołem na własnej połowie, a my konsekwentnie podwyższyliśmy prowadzenie po naprawdę bardzo fajnych zespołowych akcjach. Brawa dla chłopaków, bo pierwsza część sezonu była dla nich bardzo ciężka, często graliśmy wyrównane spotkania, niestety bez punktów. Mamy nadzieję, że to dobry prognostyk przed rundą rewanżową tym bardziej, że wraca część chłopców, którzy byli kontuzjowani - ocenił Mateusz Miazek, trener MUKS Pelikan-2009 Łowicz.

W sobotę 11 maja o godz. 10.00 UKS Akademia Pelikan-2009 Łowicz zagra u siebie pierwszy mecz rundy rewanżowej z UKS RAP Radomsko.

6. kolejka II ligi wojewódzki trampkarzy C1:

• UKS SMS II Łódź - UKS Akademia Pelikan-2009 Łowicz 1:1 (1:1); br.: Filip Basiacki (39) - Antoni Bąba (37).
    Pelikan-2009: Stanisław Wachowiak - Adrian Koper, Kryspin Jagiełło, Michał Kuciński, Gabriel Majcher - Wojciech Żyto, Kamil Moździerzewski, Franciszek Uczciwek - Dawid Gosławski, Miłosz Skonieczny, Antoni Bąba. Na zmiany wchodzili: Olaf Mucha, Konrad Wróbel i Patryk Roliński.
  • MKS Ceramika Termofon Opoczno - AKS SMS II Łódź 1:1
  • UKS RAP Radomsko - KS Kasztelan Żarnów 5:2
  • KS BAF Start Łódź - GKS Bełchatów SA 0:2

7. kolejka II ligi wojewódzki trampkarzy C1:

• UKS Akademia Pelikan-2009 Łowicz - MKS Ceramika Termofon Opoczno 9:0 (3:0); br.: Adrian Koper (20), Paweł Lenarczyk 2 (33 i 80), Franciszek Uczciwek (37), Kamil Moździerzewski (51), Adam Dylik (53), Antoni Bąba (56), Miłosz Skonieczny (60) i Łukasz Półkosnik Stanisław Wachowiak, (72).
    Pelikan-2009: Tomasz Gąsecki - Adrian Koper, Michał Kuciński, Gabriel Majcher - Wojciech Żyto, Kryspin Jagiełło, Kamil Moździerzewski - Miłosz Skonieczny, Adam Dylik, Antoni Bąba. Na zmiany wchodzili: Szymon Tybuś - Paweł Lenarczyk, Franciszek Uczciwek, Igor Andrzejewski, Dawid Gosławski, Olaf Mucha, Łukasz Półkosnik i Patryk Roliński.
  • AKS SMS II Łódź - UKS RAP Radomsko 5:3
  • GKS Bełchatów SA - UKS SMS II Łódź 5:2
  • KS Kasztelan Żarnów - KS BAF Start Łódź 2:1