Księżaczki-2010 zakończyły sezon rozgrywek

09:44, 27.03.2024 Gogo Aktualizacja: 09:48, 27.03.2024

Wygrana na koniec sezonu. UMKS Księżak-2010 Łowicz pokonał MKS Ósemka Skierniewice.

W ostatnim meczu sezonu 2023/24 podopieczne trenera Bartosza Włuczyńskiego zmierzyły się z Ósemką Skierniewice. Jako faworytki spotkania poradziły sobie z rywalkami zgodnie z oczekiwaniami, wygrywając 101:44. W każdym elemencie gry Księżaczki wykazywały przewagę na parkiecie, konsekwentnie powiększając pulę punktów. Schodząc na przerwę prowadziły 57:28.

W drugiej odsłonie tempo gry nieco spadło, ale skuteczność łowiczanek nadal była wysoka. W trzeciej kwarcie pokonały Ósemkę 23:4, a w ostatniej 21:12.

- Cieszy wygrana w ostatnim meczu sezonu. Zajęliśmy bardzo dobre drugie miejsce w województwie. W pierwszej części meczu dziewczyny musiały się trochę rozkręcić, 5. minut było wyrównane, ale później dziewczyny grały coraz skuteczniej. Dobrze pressowały i odcinały. Z tego mieliśmy proste punkty. Wynik mówi sam za siebie. Teraz mamy czas na zniwelowanie naszych braków i czeka nas ciężka praca - podsumował Bartosz Włuczyński, trener UMKS Księżak Łowicz.

Po ośmiu rozegranych meczach  UMKS Księżak-2010 Łowicz zdobyła 14 punktów, co przełożyło się na 2. miejsce w rozgrywkach wojewódzkiej ligi koszykówki młodziczek starszych U14.

10. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki młodziczek starszych U14:

• MKS Ósemka Skierniewice - UMKS Księżak-2010 Łowicz 44:101 (15:28, 13:29, 4:23, 12:21)
    Księżak-2010: Aleksandra Podsędek 23, Hannah Szymańska 18, Maria Haczykowska 16, Roksana Osadowska 16, Amelia Bolimowska 11, Lena Mularska 8, Apolonia Wolska 4, Aleksandra Witeczek 3, Agata Okraska 2, Maria Wolska, Alicja Wochna-Siurek i Zuzanna Boguszewska.
    Najwięcej dla Ósemki: Łucja Kupczyk 8 (1x3) i Antonina Gędek 6.
  • Basket 4Ever Ksawerów - MUKS Widzew Łódź 100:42
    Pauza: UKS Orlik Ujazd.