Sezon zamknęli przegraną z ŁKS II

22:25, 27.03.2024 Gogo Aktualizacja: 22:28, 27.03.2024

Ostatni mecz sezonu „na minusie”. UMKS Księżak-2011 Łowicz przegrał z ŁKS KM Szkoła Gortata II Łódź 52:75.

I tym razem nie udało się drużynie trenera Michała Świderskiego wyjść zwycięsko z meczu. Gracze ŁKS II wykazali się większą skutecznością, lepiej bronili i pokonali łowiczan 23 punktami. Koszykarze Księżaka słabo wypadli w pierwszą kwarcie  spotkania, którą przegrali 14:19. Próbowali to nadrobić w drugiej odsłonie i początkowo nawet z dobrym skutkiem, ale kilka błędów sprawiło, że   ostatecznie  gospodarze ponownie powiększyli swoje prowadzenie, nie dając szansy Księżakowi na odwrócenie losów spotkania.

- Zaczęliśmy dobrze. W pierwszej kwarcie dobrze radziliśmy sobie z obroną na całej linii drużyny ŁKS II, ale w drugiej kwarcie mieliśmy z tym problem. Po przerwie goniliśmy wynik, zeszliśmy na dziesięć punktów w czwartej kwarcie. Chłopaki walczyli, jeden - dwa błędy zadecydowały o tym, że przewaga rywali utrzymała się w okolicach dwudziestu punktach. Tak się skończył mecz. Jeżeli chodzi o sam mecz i przygotowania to jestem zadowolony, bo było parę sytuacji, do których chcemy wrócić z początku sezonu, jak graliśmy i było ok - ocenił spotkanie Michał Świderski, trener UMKS Księżak-2011 Łowicz.

Mimo wielu porażek, które odnosili młodzicy łowickiego Księżaka, trener Świderski jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych, bo tyle problemów ile dotykały zespół, mogło pokonać nawet silną drużynę: - Patrząc na cały sezon, to piąte miejsce przed sezonem brałbym jako małą porażkę, ale patrząc na to w jakiej sytuacji byliśmy od stycznia, gdy modliłem się, żeby co mecz było dziesięciu chłopaków, bo choroby nas mocno osłabiały i dopiero w ostatnim meczu było jedenastu chłopaków. Do tego dochodzi sytuacja, że dwóch zawodników od nas odeszło, dwóch podstawowych, więc piąte miejsce biorę jako sukces. Mogło być lepiej, gdyby nie te czynniki, o których wspominałem, ale jest grupa chłopców, którzy robią ogromny postęp. W połowie graliśmy rocznikiem 2012, a w połowie 2011, a mimo to chłopaki dawali radę, dawali z siebie wszystko, nawet gdy tuż po chorobie jechali na mecz, to też dawali z siebie tyle ile mogli, więc naprawdę jestem z nich dumny i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie nie będziemy mieli tylu chorób, będzie trening, a trening czyni mistrza i będzie dobrze. Mam nadzieję, że tak jak to było w drugiej części tego sezonu nigdy nas już nie spotka - podsumował szkoleniowiec.

6. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki młodzików U13 o miejsca 1-6:

• UMKS Księżak-2011 Łowicz - ŁKS KM Szkoła Gortata II Łódź 52:75 (14:19, 10:23, 17:19, 11:14)
    Księżak-2011: Bartłomiej Kramarz 15, Patryk Szewczyk 12, Ignacy Gładki 6 (1x3), Hubert Ciupa 4, Aleksander Rutkowski 4, Julian Graczyk 3, Dawid Wróblewski 3, Filip Boczkowski 2, Igor Jaskuła 1, Rafał Kołaczyński i Tymon Pawlina.
    Najwięcej dla ŁKS II: Milan Kondratiev 28 i Patryk Wojnarowski 14 (1x3).
  • AZS PWSZ Skierniewice - PKK 99 Pabianice 79:82
  • ŁKS KM Szkoła Gortata I Łódź - MKS Ósemka Skierniewice 64:59