Spadli na koniec tabeli

20:12, 15.04.2024 Gogo Aktualizacja: 20:14, 15.04.2024

UKS Akademia Pelikan-2010 Łowicz zakończył mecz bez punktów, przegrywając z ŁKP Kolejarz Łódź.

Podopieczni trenera Adama Wojdy rywalizujący w I lidze wojewódzkiej trampkarzy młodszych C2 zakończyli mecz 3. kolejki porażką, przegrywając z łódzkim Kolejarzem 2:3 (1:2). Łowiczanie dobrze rozpoczęli, bo już w 5. minucie strzelili gola za sprawą Macieja Bryka. Niestety do przerwy gościom udało się przeprowadzić dwie udane akcje, które przyniosły im bramki.

Po przerwie Pelikan-2012 przez długi czas nie potrafił stworzyć akcji, która przełożyłaby się na gola. Udało się to dopiero w 76. minucie Jakubowi Czaplarskiemu, ale jeszcze przed końcem, w doliczonym czasie gry Kolejarze strzelił trzeciego gola, który pogrzebał szansę łowiczan na jeden punkt.

- W tym meczu byliśmy zespołem słabszym. Mamy gorszy okres, ale miejmy nadzieję, że szybko wrócimy na właściwe tory - skomentował Adam Wojda, trener MUKS Pelikan-2010 Łowicz.

UKS Akademia Pelikan-2010 Łowicz obecnie zamyka ligową tabelę. Szansa na zdobycie punktów będzie podczas kolejnego spotkania, które odbędzie się z KS Warta Sieradz w sobotę o godz. 11.00 na wyjeździe.

Drugi zespół Akademii Pelikan-2012 Łowicz prowadzony przez Macieja Ledziona nie miał żadnych problemów z kontrolowaniem gry. W rozegranym w sobotę 13 kwietnia meczu z Macovią Maków wykazał się zdecydowaną skutecznością, pokonując gospodarzy 15:1. Jedyną bramkę łowiczanie stracili w pierwszej połowie, która ostatecznie zakończyła się wynikiem 1:6.

Na listę strzelców w zespole trenera Ledziona wpisali się: Nikodem Siatkowski - strzelec czterech bramek, Antoni Dutkowski - zdobywca hat-tricka, Szymon Kujawa, Konrad Koza i Patryk Jagoda, którzy oddali po dwa skuteczne strzały oraz Borys Znyk i Franciszek Kunikowski

- W ostatnią sobotę rozegraliśmy nasz drugi mecz ligowy z Macovią Maków. Od początku spotkania to nasza drużyna dyktowała warunki. Jeśli chodzi o naszą grę, nie mogę mieć zastrzeżeń. Rywal miał kilka sytuacji, z czego jedną udało się zamienić na gola, ale mimo to nie daliśmy przejąć inicjatywy gospodarzom. Mecz zakończyliśmy pewną wygraną - ocenił Maciej Ledzion, trener MUKS Pelikan-2010 II Łowicz

UKS Akademia Pelikan-2010 II Łowicz po dwóch rozegranych meczach zajmuje 1. miejsce w ligowej tabeli. Następny mecz zagrają z LKS Orzeł Nieborów. Spotkanie odbędzie się w sobotę 20 kwietnia o godz. 10.00.

3. kolejka I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych C2:

• UKS Akademia Pelikan-2010 Łowicz - ŁKP Kolejarz Łódź 2:3 (1:2); br.: Maciej Bryk (5) i Jakub Czaplarski (86 głową) - Szymon Rózga (27), Wojciech Grobelny (35) i Maciej Marczak (80+1).
    Pelikan-2010: Tomasz Gąsecki - Kacper Miazek, Igor Andrzejewski, Mateusz Szczepanik - Jan Birek, Adam Dylik, Filip Zieliński, Paweł Lenarczyk, Filip Makoś - Antoni Buczek, Maciej Bryk. Na zmiany wchodzili: Igor Adamczyk - Jakub Czaplarski, Bartosz Pokora, Jan Węglik, Szymon Majchrzak i Brajan Kryczka.

4. kolejka I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych C2 (2024.04.20-21):

• KS Warta Sieradz - UKS Akademia Pelikan-2010 Łowicz (s, godz. 11.00)
  • ŁKP Kolejarz Łódź - Widzew Łódź SA (s, godz. 10.00)
  • ŁKS Łódź SA - Łódzka AF Łódź (s, godz. 11.00)
  • MGUKS Pogoń Zduńska Wola - PGE GKS Bełchatów SA (s, godz. 17.00)

2. kolejka ligi okręgowej trampkarzy młodszych C2 - grupa 9:

• LKS Macovia Maków - UKS Akademia Pelikan-2010 II Łowicz 1:15 (1:5); br.: Błażej Kostrzewa (29) - Nikodem Siatkowski 4 (4 karny, 44, 49 i 54), Konrad Koza 2 (17 i 76), Antoni Dutkowski 3 (33, 37 i 77), Szymon Kujawa 2 (34 i 62), Borys Znyk (64), Patryk Jagoda 2 (66 i 72) i Franciszek Kunikowski (73).
    Pelikan-2010 II: Fabian Zakrzewski - Allan Witerek, Bartłomiej Malczyk, Franciszek Kunikowski, Mateusz Stępień - Bartosz Kośmider, Nikodem Siatkowski, Szymon Kujawa - Konrad Koza, Jakub Kutkowski, Patryk Jagoda. Na zmiany wchodzili: Grzegorz Karda - Antoni Dutkowski, Artem Tanitsoi, Borys Znyk, Bartłomiej Ochmański i Mikołaj Suder.
  • LKS Orzeł Nieborów - Unia Skierniewice Sp. zoo 0:10
  • UKS Foot-Bol-Aki Bolimów AP Sadkowice 10:0
  • GLZS Pogoń Godzianów - LUKS Olympic Słupia 4:4
  • LKS Orlęta Cielądz - RKS Mazovia Rawa Mazowiecka (śr, godz. 17.30)

1. UKS Akademia Pelikan-2010 II Łowicz (3)