Rywale byli wymagający

21:05, 17.04.2024 Gogo Aktualizacja: 23:12, 17.04.2024

Trzy zespoły młodzików z  łowickiej Akademii Pelikan walczyły w minioną sobotę o punkty.  Akademia Pelikan-2011 II Łowicz wyszła ze spotkania zwycięsko, pozostałe dwie drużyny poniosły dotkliwą porażkę.

Podopieczni trenera Patryka Sekuły rywalizujący w II lidze okręgowej młodzików d1 zmierzyli się w sobotę 13 kwietnia na wyjeździe z AKS SMS Łódź. Rywal okazał się zdecydowanie mocniejszy. Do przerwy łowiczanie stawiali czoła atakom gospodarzy, remisując bezbramkowo, ale w drugiej połowie zabrakło sił, wkradło się rozluźnienie i błędy, które szybko zostały wykorzystane. Akademia Pelikan-2011 Łowicz przegrała z AKS SMS 0:7 (0:0), a wysoka porażka przełożyła się na spadek w ligowej tabeli o jedno miejsce.

- To zdecydowanie nie był nasz dzień, przeszliśmy obok meczu, zostawiliśmy drużynie AKS SMS za dużo miejsca w każdym możliwym momencie. Rywal z każdą minutą napierał nas coraz mocniej - skomentował Patryk Sekuła, trener UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz.

UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz w kolejnym meczu zagra z MGUKS Pogoń Zduńska Wola. Spotkanie odbędzie się na wyjeździe w sobotę 20 kwietnia o godz. 12.00.

Zadowoleni z osiągniętego wyniku mogą być podopieczni trenera Sekuły z drugiego zespołu. Mecz rozegrany w ramach 3. kolejki ligi okręgowej młodzików D1 z Jagiellonią Tuszów wygrali 5:4 (0:2), choć musieli gonić wynik. Początek spotkania należał do przeciwnika, który szybko wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, ale łowiczanie nie spasowali, podjęli walkę, co na koniec okazało się opłacalne. W dużej mierze do sukcesu przyczynił się Błażej Zielak, który strzelił cztery gole - pierwszy, jeszcze przed przerwą, a trzy po zmianie stron. W 60. minucie gracze Akademii Pelikan-2012 zdołali przejąć prowadzenie 4:2, ale tym razem to goście mocniej zaczęli atakować, doprowadzając do remisu 4:4. Dopiero w doliczonym czasie gry 80+1 Zielak oddal strzał wagi trzech punktów, co pokazuje, że walka do ostatniej minuty jest ważna. Na listę strzelców w zespole biało-zielonych wpisał się również Kacper Witkowski.

- Przespaliśmy początek meczu, gdzie drużyna gości strzela dwie bramki. W drugą połowę wchodzimy bardzo dobrze, nasza gra zmienia się o 180 stopni, co przynosi efekt w postaci prowadzenia 4:2. Rywal doprowadził do remisu 4:4, ale ostatnie zdanie należy do nas i w ostatniej akcji zdobywamy zwycięską bramkę. Na plus zaangażowanie w drugiej części meczu, na minus początek, gdzie zlekceważyliśmy rywala - skomentował Patryk Sekuła, trener UKS Akademia Pelikan-2011 II Łowicz.

UKS Akademia Pelikan-2011 II Łowicz podejmie w sobotę LKS Malina Piątek. Mecz odbędzie się o godz. 12.30 w Łowiczu.

Zupełnie nie poradził sobie z rywalem trzeci zespół Akademii Pelikan-2012. Rozgrywany w sobotę mecz z Pogonią Bełchów okazał się ponad siły i możliwości podopiecznych trenera Przemysława Plichty. Łowiczanie ulegli przeciwnikowi aż 0:10, z czego sześć bramek stracili jeszcze w pierwszej połowie.

3. kolejka II ligi wojewódzkiej młodzików D1:

• AKS SMS Łódź - UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz 7:0 (0:0); br.: Oskar Tarajda 2 (44 i 52), Antoni Kot (59), Alan Zawadzki (61), Antoni Świątek (66) i Igor Krupski (74).
    Pelikan-2011: Tomasz Wojciechowski - Albert Janczak, Szymon Bolimowski, Szymon Słodki - Nikodem Kostrzewa, Jakub Czaplarski - Nikodem Plichta, Maciej Papiernik, Alan Młynarski. Na zmiany wchodzili: Bartosz Ciupa - Olaf Martofel i Ivan Oryschenko.

8-9

5. SAP GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra (7)