Wrócili bez kompletu punktów

20:16, 20.04.2024 Gogo Aktualizacja: 13:46, 21.04.2024

Zmęczenie dało się we znaki biało-zielonym. KS Pelikan Łowicz zakończył mecz z MKS Pilica Białobrzegi remisem.

Pelikan Łowicz zremisował w rewanżowym meczu 26. kolejki z Pilicą Białobrzegi 1:1 (1:0). Po środowym zwycięstwie  Pelikana w ćwierćfinałach Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, sobotnie spotkanie nie należało do najlepszych w wykonaniu biało-zielonych. To trzeci mecz w przeciągu tygodnia, co dało się we znaki zawodnikom.

Łowiczanie dobrze rozpoczęli, bo już w 10. minucie przejęli prowadzenie w grze po akcji zakończonej skutecznym strzałem oddanym przez Szymona Sołtysińskiego. Za chwilę pojawiła się jeszcze lepsza sytuacja, ale Bartosz Dziemidowicz nie trafił na 2:0 z odległości metra. Gospodarze próbowali znaleźć sposób, aby umieścić piłkę w bramce Mateusza Wlazłowskiego i raz trafiła nawet w słupek, ale wynik 1:0 nie uległ zmianie do końca pierwszej połowy.

Po przerwie gra biało-zielonych wyglądała już słabiej, a rywal coraz śmielej sobie poczynał. Defensywa Pelikana była skuteczna do 74. minuty, kiedy to Aleksander Stawiarz wykorzystał swoją szansę po stałym fragmencie, po rzucie rożnym, będąc w polu karnym skierował piłkę do bramki Wlazłowskiego. Remis stał się faktem. Kolejne minuty nie wyglądały też najlepiej, ale zespół trenera Pawła Jakóbiaka zdołał dowieźć remis do końca, przywożąc do Łowicza jeden punkt, który wystarczył aby Pelikan wspiął się w ligowej tabeli na 3. miejsce.

- Dzisiejszy remis, a tak naprawdę punkt, trzeba mocno szanować, bo po meczu środowym z Bełchatowem nie byliśmy w stanie nic więcej fizycznie zrobić i w konsekwencji po prostu zremisowaliśmy i punkt trzeba szanować. Pierwsze pół godziny było bardzo dobre w naszym wykonaniu, ale im dalej w las tym z siłami było gorzej - opowiedział Paweł Jakóbiak, trener KS Pelikan Łowicz.

W piątek 26 kwietnia o godz. 19.45 KS Pelikan Łowicz zmierzy się w meczu 27. kolejki III ligi z Unią Skierniewice. Spotkanie odbędzie się na wyjeździe.

26. kolejka III ligi - grupa I:

• MKS Pilica Białobrzegi - KS Pelikan Łowicz 1:1 (0:1); br.: Aleksander Stawiarz (74) - Szymon Sołtysiński (10).
    Pelikan: Mateusz Wlazłowski - Jakub Pawlicki  (77 Kajetan Jendryczko), Eryk Woliński, Bartosz Winkler, Remigiusz Borkała - Artur Sójka, Kamil Łojszczyk (77 Maksymilian Czeczko), Bartosz Woder (57 Patryk Pomianowski) - Marek Grądzki (67 Kacper Falkowski), Bartosz Dziemidowicz (57 Jakub Garnysz) - Szymon Sołtysiński.
    Sędziował: Dominik Panek (Lisowice). Żółte kartki: Bartłomiej Michalski, Paweł Pogoda - kierownik drużyny i Adrian Kazimierczak - wszyscy Pilica oraz Remigiusz Borkała i Maksymilian Czeczko - obaj Pelikan.
  • GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki - ZKS Olimpia Zambrów 4:1 (1:0); br.: Aleksander Gajgier (38), Oleksii Zinkewycz (82), Kamil Odolak (85) i Dawid Dzięgielewski (90) - Bartosz Bayer 55 (9 głową),
  • MKS Mławianka Mława - MMKS Concordia Elbląg 2:0 (1:0); br.: Gabor Grabowski (17 karny) i Odilon Ngonda Ndilu Joao (47).
  • ŁKS 1926 Łomża - PGE GKS Bełchatów SA 3:0 (1:0); br.: Adrian Bielka (9), Hubert Antkowiak (57) i Alex Protaziuk (90+4).
  • Unia Skierniewice Non-Profit sp. zoo - Legia II Warszawa SA 4:0 (1:0); br.: Maksym Rosiński (45), Kamil Sabiłło 2 (50 i 54) i Mateusz Szmyd (62).
  • MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - RKP Broń 1926 Radom 0:0
  • KS Warta Sieradz - KS Legionovia Legionowo 2:2 (1:2); br.: Bartłomiej Maćczak 2 (22 i 69) -Franciszek Fabiszewski (20) i Aleksander Biegański (32).
  • KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA - GKS LZS Wikielec 3:0 (2:0); br.: Bartosz Snopczyński 20, Adrian Ziarek 22) i Artur Amroziński (90).
  • MLKS Victoria Sulejówek - Jagiellonia II Białystok SSA 1:0 (0:0); br.: Stanisław Ławcewicz-Musialik (90 głową).