Zamknij

Pełen sukces Księżaka-2012

14:05, 21.04.2024 Gogo Aktualizacja: 14:07, 21.04.2024
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński. Fot.: Paweł A. Doliński.

Dwa zwycięstwa UMKS Księżak-2012 Łowicz. Żacy z Łowicza pokonali UKS Siódemka Kutno i TK Basket Stryków.

Doskonale poradzili sobie z przeciwnikami w spotkaniach 25. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki żaków U12 podopieczni trenera Roberta Kucharka. Wygrywając obydwa sobotnie, które łączyła wysoka skuteczność łowiczan, wspięli się na 3. miejsce w ligowej tabeli.

Pierwszym rywalem Księżaka-2012 była Siódemka Kutno. Łowiczanie z marszu przejęli dowodzenie w meczu, wykazując przewagę w każdym elemencie gry. Przeciwnik okazał się bezradny. W pierwszej kwarcie wygrali 27:1, a następną niemal równie wysoko - 25:2. Ostatecznie zespół trenera Kucharka zakończył spotkanie wynikiem 54:3.

W kolejnym meczu Księżak-2012 rywalizował o punkty z Basketem Stryków. Rywal okazał się nieco bardziej wymagający, ale i tym razem łowiczanie poradzili sobie z zadaniem, wygrywając 60:10. Wszystkie 10 punktów stracili w drugiej kwarcie, którą zakończyli wynikiem 29:10. Przewaga Księżaka była zdecydowana i w trakcie trzeciej kwarty punkty nie były już naliczane.

W obydwu spotkaniach najskuteczniejszym zawodnikiem był Hubert Ciupa, który zdobył odpowiednio 15 i 16 punktów w kolejnych meczach.

- Gratulacje dla drużyny, brawa dla niezawodnych rodziców, podziękowania dla drużyn gości.  Wygrywając dwa mecze zrobiliśmy mały kroczek do finałowej czwórki. Pracujemy i przygotowujemy się do następnych zawodów - ocenił Robert Kucharek, trener UMKS Księżak-2012 Łowicz.

Następna kolejka wojewódzkiej ligi żaków z udziałem Księżaka-2012 odbędzie się w sobotę 27 kwietnia o godz. 10. 00 w Pabianicach.

25. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki żaków U12 (Łowicz):

• UMKS Księżak-2012 Łowicz - UKS Siódemka Kutno 54:3 (27:1, 25:2, 2:0, 0:0)
    Księżak-2012: Hubert Ciupa 15 (1x3), Tymon Pawlina 15, Igor Jaskuła 12 (1x3), Filip Boczkowski 4, Apolonia Wolska 2, Dawid Polański 2, Eryk Wilanowski 2, Karol Pęczkowski Jan Budzyński 2, Franciszek Miedzianowski, Piotr Szewczyk, Kaspian Witkowski, Rafał Kołaczyński i Jakub Kaźmierczak.
  • TK Basket Stryków - UMKS Księżak-2012 Łowicz 10:60 (0:19, 10:29, 0:12, 0:0)
    Księżak-2012: Hubert Ciupa 16, Apolonia Wolska 11, Franciszek Miedzianowski 11, Igor Jaskuła 10, Eryk Wilanowski 6, Dawid Polański 4, Rafał Kołaczyński 2, Kaspian Witkowski 2, Filip Boczkowski 2, Piotr Szewczyk, Karol Pęczkowski, Tymon Pawlina, Jan Budzyński i Jakub Kaźmierczak.
  • UKS Siódemka Kutno - TK Basket Stryków 4:55