Zamknij

Będą walczyć o podium

19:45, 27.04.2024 Gogo Aktualizacja: 19:51, 27.04.2024
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński. Fot.: Paweł A. Doliński.

Rewelacyjny występ Księżaka-2012 Łowicz. Wygrana w dwóch meczach zapewnia drużynie rywalizację w turnieju finałowym.

Podopieczni trenera Roberta Kucharka wykazali się dobrą grą zespołową, dzięki czemu osiągnęli cel, jakim było podwójne zwycięstwo w 27. kolejce wojewódzkiej ligi koszykówki żaków U12 i zapewnili sobie rywalizację w rozgrywkach o miejsca 1-4. W Pabianicach zmierzyli się z PKK 99 Pabianice i UKS Siódemka Kutno.

Mecz z Pabianicami Księżak wygrał 62:43. Pierwsza połowa była wyrównana, ale to gospodarze osiągnęli niewielką przewagę w obydwu kwartach, kończąc wynikiem 25:22. Strata nie osłabiła woli zwycięstwa w drużynie trenera Kucharka. Po przerwie wyszli jeszcze bardziej zmotywowani i dopięli swego, szybko przejmując prowadzenie na parkiecie. Trzecia odsłona meczu przechyliła zdecydowanie szalę zwycięstwa na stronę Księżaka-2012 (23:11), a w ostatniej zdobyli kolejnych dziesięć punktów przewagi, wygrywając 17:7.

Kolejny mecz był dużo łatwiejszy. Siódemka była mniej wymagającym przeciwnikiem, co pokazała już pierwsza kwarta, którą łowiczanie wygrali 28:2. W drugiej zdobyli 19 punktów, nie tracąc przy tym żadnego, więc po przerwie wystarczyło zdobyć tylko osiem, żeby punkty nie były już liczone. Ostateczny rezultat to 55:4 dla Księżaka-2012.

- Jesteśmy w finale! Gratulacje dla zawodników, podziękowania dla rodziców. Teraz odpoczynek i przygotowania do turnieju finałowego, który odbędzie się 18 maja w Łodzi - ocenił Robert Kucharek, trener UMKS Księżak-2012 Łowicz.

Na sukces pracował cały zespół, ale najwięcej punktów w pierwszym meczu zdobyli Hubert Ciupa - 19 pkt. i Igor Jaskuła - 14, a w drugim - Eryk Wilanowski - 14.

27. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki żaków U12 (Pabianice):

• PKK 99 Pabianice - UMKS Księżak-2012 Łowicz 43:62 (13:11, 12:11, 11:23, 7:17)
    Księżak-2012: Hubert Ciupa 19, Igor Jaskuła 14, Filip Boczkowski 6, Karol Pęczkowski 6, Dawid Polański 4, Tymon Pawlina 4, Kaspian Witkowski 4, Apolonia Wolska 4, Franciszek Miedzianowski 2, Piotr Szewczyk 1, Rafał Kołaczyński, Eryk Wilanowski i Jakub Kaźmierczak.
  • UMKS Księżak-2012 Łowicz - UKS Siódemka Kutno 55:4 (28:2, 19:0, 8:2, 0:0)
    Księżak-2012: Eryk Wilanowski 14, Igor Jaskuła 7, Karol Pęczkowski 6, Franciszek Miedzianowski 6, Apolonia Wolska 6, Dawid Polański 4, Filip Boczkowski 4, Tymon Pawlina 3, Piotr Szewczyk 2, Jakub Kaźmierczak 2, Rafał Kołaczyński 2 i Kaspian Witkowski.
  • UKS Siódemka Kutno - PKK 99 Pabianice 12:62

28. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki żaków U12 (Łódź):

• Fabrykanci Łódź - ŁKS KM Szkoła Gortata II Łódź (s, godz. 10.45)
  • ŁKS KM Szkoła Gortata II Łódź - ŁKS KM Szkoła Gortata I Łódź (s, godz. 12.15)
  • ŁKS KM Szkoła Gortata I Łódź - Fabrykanci Łódź (s, godz. 13.45)