Start pokonał Victorię

19:56, 09.05.2024 Gogo Aktualizacja: 19:59, 09.05.2024

Wyjazdowe zwycięstwo odnieśli gracze trenera Mateusza Miazka, którzy pokonali w Bielawach tamtejszą Victorię 2:1 (2:1). Co ciekawe w tym meczu pierwsi na prowadzenie wyszli gracze trenera Adama Wojdy po golu Adriana Zielińskiego, ale nie zdobyli w tym meczu punktów.

Ważnego gola „do szatni" dla Startu strzelił tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Marcin Głowacki i wlał nadzieję dla Startu na korzystny wynik. Start grał do końca i na pięć minut przed końcem Mateusz Jarota zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

Trzy punkty w ligowej tabeli dopisali sobie również zawodnicy Naprzodu Jamno. Naprzód wygrał z Czarnymi Smardzew po emocjonującym meczu 3:2 (1:0). Gospodarze prowadzeni przez Roberta Nowogórskiego prowadzili po 63. minutach już 2:0, ale rywale ze Smardzewa w 79. minucie doprowadzili do remisu 2:2. Ostatnie słowo należało do Naprzodu, a konkretnie do bohatera meczu Denysa Kravetsa, który w 86. minucie skompletował hat-tricka i można rzec, wygrał mecz swojej drużynie.

Bez szans w pojedynku z liderem tabeli Andrespolią Wiśniowa Góra byli gracze Astry Zduny, którzy przegrali przed własną publicznością aż 0:5 (0:1).

W grupie 9 również nie brakowało ciekawych meczów. Pogoń Bełchów mimo, że prowadziła w najciekawszym meczu kolejki z Orlętami Cielądz 2:0 po golach Daniela Wasiaka i Bartłomieja Bakalarskiego ostatecznie zremisowała 2:2 (2:1).

Remis w tym meczu wykorzystała najlepiej jak mogła Korona Łaguszew. Drużyna trenera Michała Dobrzyńskiego rozbiła na własnym boisku Start Pukinin 5:0 (5:0) i zwiększyła przewagę jako lider tabeli do sześciu punktów. Trzy gole dla zwycięzców strzelił Piotr Buczek, a dwa Paweł Burzyński.

W końcu wygrał również Zryw II Wygoda, który po hat-tricku Ilii Kaidalova wygrał wyjazdowe spotkanie z Olimpią Jeżów 3:2 (3:2). Co ciekawe wszystkie gole w tym meczu padły w pierwszej połowie.

Bez punktów z wyjazdowego meczu z Wolą Wola Chojnata wracali gracze Daru Placencja. Trafienie Michała Kołudzkiego z 85. minuty nic nie dało, a gospodarze wygrali 2:1 (0:0).

20. kolejka klasy A - grupa 2:

• LZS Victoria Bielawy - LKS Start Złaków Borowy 1:2 (1:2); br.: Adrian Zieliński (37) - Marcin Głowacki (45) i Mateusz Jarota (85).
  • SKF Naprzód Jamno - KME Czarni Smardzew 3:2 (1:0); br.: Denys Kravets 3 (24, 63 i 86 karny) - Artur Sobierajski (71) i Damian Pietrasiak (79).
  • SKS Astra Zduny - GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra 0:5 (0:1); br.: Dawid Bors 3 (36, 47 i 57), Wojciech Kawula (82) i Kuba Kuśmierowski (87).
  • Klub Piłkarski Byszewy - GKS Pogoń Rogów 4:3 (3); br.: Hugo Pereira Chioradia (19), Bartłomiej Przybyłowski (27), Mateusz Musiał (81) i Jan Pielarz (84) - Rafał Lubczyński (29), Marek Krawczyk (30) i Artur Kowalczyk (41).
  • LKS Gałkówek - LKS Sokół Popów 3:0 (w.o.)
  • MKS Zjednoczeni II Stryków - KS Nowosolna AMII Łódź (2024.05.15, śr, godz. 18.30)

21. kolejka klasy A - grupa 2 (2024 05.11-12):

• LKS Gałkówek - MKS Zjednoczeni II Stryków (s, godz. 16.00)
  • GKS Pogoń Rogów - LZS Victoria Bielawy (s, godz. 17.00)
  • GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra - SKF Naprzód Jamno (s, godz. 17.00)
  • LKS Start Złaków Borowy - KS Nowosolna AMII Łódź (s, godz. 17.00)
  • KME Czarni Smardzew - LKS Huragan Swędów (n, godz. 12.00)
  • LKS Sokół Popów - SKS Astra Zduny (n, godz. 15.00)
    Pauza: Klub Piłkarski Byszewy.

20. kolejka klasy A - grupa 9:

• GKS Korona Łaguszew - LKS Start Pukinin 5:0 (5:0); br.: Piotr Buczek 3 (2, 15 i 19) i Paweł Burzyński 2 (21 i 39).
  • LKS Pogoń Bełchów - LKS Orlęta Cielądz 2:2 (2:1); br.: Daniel Wasiak (26) i Bartłomiej Bakalarski (43) - Mateusz Białek (45+2) i Marcin Kieliszek (67).
  • LKS Wola Wola Chojnata - LKS Dar Placencja 2:1 (0:0); br.: Michał Brzemiński (47) i Michał Kostrzewa (72) - Michał Kołudzki (85 karny).
  • GLKS Olimpia Jeżów - SKF Zryw II Wygoda 2:3 (2:3); br.: Łukasz Kobierski (5) i Mateusz Józefecki (22) - Ilia Kaidalov 3 (18, 37 i 38).
  • LZS Macovia Maków - LUKS Olympic Słupia 0:4 (0:1); br.: Filip Chybner (12), Kacper Płaszka (59), Jakub Rudnicki (85) i Kamil Żurawski (88).
  • LKS Sokół Regnów - GLKS Sierakowianka Sierakowice Lewe 4:0 (1:0); br.: Jakub Stęczelski 2 (15 i 57) i Bartosz Wójcik 2 (68 i 70).
  • GKS Głuchów - LZS Muskador Wola Pękoszewska 2:2 (2:0); br.: Dominik Fastyn 2 (22 głową i 37 karny) - Vitalii Leliukh 2 (48 i 52).