Zamknij
REKLAMA

Діти з України відпочивають у Добрєшкові та Спалі

11.36, 26.08.2022 .
Skomentuj фото: Пьотр Вайман/Давід Пшибиляк
REKLAMA

У Добрєшкові та Спалі 200 українських дітей відпочивають у спеціально організованих таборах. Деякі з них вже кілька місяців живуть в Польщі, деякі з них приїхали в нашу країну на відпочинок прямо з України. Організатором колонії є місцеве самоврядування Лодзинського воєводства, управління перебрали на себе командир і заступник командира Ловича ЖП Хуфца - Пьотр Закжевський і Катажина Кордецька.

Серед них і 9-річна Дар'я, яка родом з Володимира Волинського. Вона вже кілька місяців живе в Польщі, а з 16 серпня є учасницею колонії в Добрєшкові комуни Стрикув. Разом з нею майже сотня українських дітей, а друга сотня, які приїхали на польську мову прямо з Одеської, Волинської та Вінницької областей, також з вівторка відпочивають у Спалі.

Табори покликані допомогти дітям забути про свої переживання з батьківщини і провести безтурботний відпочинок. Вони були організовані місцевим урядом Лодзинського воєводства. – Ми приїхали на польську мову, тому що в Нашій країні в Україні йде війна. Ми приїхали сюди і будемо щасливі, грати у футбол і відпочивати, – розповідає Дарина.

Щотижневе свято для дітей з України, які проживають у Польщі, розпочалося зі збірки у Комплексі шкіл та навчальних закладів сучасних технологій Лодзинського воєводства у Лодзі. Звідси два автобуси вилетіли до Добрєшкова у Зґєжському районі. Діти попрощалися з батьками. – Ми вже 5 місяців живемо в Польщі, ми з Києва. Я дізналася про табір від МОП, сподіваюся, що у них буде гарний відпочинок – розповідає Ірина, мама 12-річного Михайла, одного з учасників поїздки.

У цьому переконані командир ЖП Лович Хуфца та Катажина Кордецька, керівник спортивно-мовного табору для дітей з України, тобто безпосередні організатори свята, подхаркмістж Пьотр Закжевський.

- План великий і повинен сподобатися всім. У готелі в Добешкув є база розміщення і пов'язана з дозвіллям в плані організації спортивних заходів. Там також відбуватимуться заняття з польської мови, але це ще не все, адже будуть і польові ігри, а також поїздки до Лодзі та до термальних лазень в Унєйові – перераховує Пьотр Закжевський.

Вже на місці, в Добрєшкові, невеликих колоністів вітав маршал Гжегож Шрайбер. Для хорошого початку він приніс набори м'ячів, які відразу ж були випробувані.

- У вас буде можливість спокійно провести кілька днів з нами в Лодзі і познайомитися з красою цієї місцевості. Ви зможете відпочити і весело провести час, – сказав він маленьким друзям з України.

Двотижневий спортивно-мовний табір відвідують 100 дітей віком від 8 до 15 років, які з початку війни в Україні проживають у Лодзькому воєводстві. – Ми розіслали запрошення по всіх повітах, і виявилося, що інтерес до такого виду відпочинку дуже високий, – додає маршал Шрайбер.

Це не єдині табори, організовані місцевою владою Лодзинського воєводства для дітей з України. Також у вівторок, 16 серпня, друга група зі 100 дітей розпочала відпочинок у Центральному спортивному центрі в Спалі. Вони приїхали в Спалу прямо з України - з партнерських регіонів Лодзі: Одеси, Вінниці та Волині. Згідно з угодою, місцева влада провінції забезпечувала дітям догляд від кордону, одночасно переправляючи в Україну ще один транспорт подарунків – посилки поверталися в регіони тими ж автобусами, які привозили учасників поїздки.

У рамках табору діти відвідають повіти Томашув та Пйотркув m.in-Спала, Блакитні джерела, Сулейов-Подклашторзе, але також вирушать у подальші подорожі – до Лодзі та до Мандорії в Ржгуві. На території готелю вони мають у своєму розпорядженні сучасний центр олімпійської підготовки, тому в програмі відпочинку в Спалі є багатогодинні спортивні заняття. Також на учасників колонії чекають заняття з англійської мови та m.in м'яч майстрів спорту.

- Це буде дещо інша форма табору, ніж для тих дітей, які весь час перебувають у Польщі, але ми хотіли б забезпечити всім хвилину дихання, спокою і радості, - підкреслив маршал Гжегож Шрайбер.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%